Пошук по сайту:                    У базі 1163 записів.
Стартова » База даних по країнам » Швеція » Робота

Швеція

 


Робота

Якщо Ви маєте намір працювати в Швеції, Вам потрібно отримати дозвіл на роботу. Дозвіл на роботу вноситься до Вашого паспорту перед виїздом з України.

Якщо Ви плануєте працювати в Швеції більше, ніж 3 місяці, Вам також потрібно отримати дозвіл на проживання.

Якщо Ви працюватимете в Швеції менше, ніж 3 мяісяці, Вам не потрібно отримувати дозвіл на проживання, але потрібно отримати візу на в'їзд до Швеції.

 

Отримання дозволу на роботу

Отримання дозволу на роботу для іноземного громадянина доволі складна процедура наразі, адже громадяни Швеції, іноземні громадяни, які мешкають в Швеції, та громадяни країн-членів ЄС мають пріоритет перед іншими кандидатами при наймі на роботу.

Подавати заяву на оформлення дозволу на роботу потрібно до Посольства Швеції в Україні. Подавати документи слід як мінімум за 6 тижнів до планованої дати приїзду в Швецію. Додаткову інформацію щодо оформлення дозволу на роботу Ви знайдете на сайті Посольства Швеції в Україні.

Посольство пересилає Вашу заяву та документи до Міграційного управління Швеції. Міграційне управління Швеції приймає рішення щодо видачі дозволу на роботу після консультацій з Службою зайнятості Швеції.

Детальний огляд дозволів на роботу для різних категорій працівників можна знайти на сайті Міграційного управління Швеції.

 

Загальні вимоги щодо дозволів на роботу

Першим кроком до оформлення дозволу на роботу є отримання від Вашого майбутнього шведського роботодавця пропозиції працевлаштування у письмовому вигляді, зробленої на спеціальному бланку, який роботодавець може завантажити із сайту Служби зайнятості Швеції.Після того, як Служба зайнятості затвердить пропозицію роботи, роботодавець повинен наділсати її Вам.

Інші вимоги:

 • роботодавець повинен гарантувати оплату, страхування та інші норми, які не гірші, ніж прийняті в Швеції для подібного виду роботи;
 • у Вас повиненне бути забезпечене житло на час перебування в Швеції;
 • Ви маєте бути готові, що повинні будете залишити Швецію після закінчення дії дозволу.
Ваша сім'я (чоловік/дружина, співмешканець, партнер, дитина до 18 років) може отримати дозвіл на проживання на той самий період, що й Ви. Якщо у Вас дозвіл на проживання мінімум на 6 місяців, Ваш патнер може також отримати дозвіл на проживання на той же термін.


Сезонне працевлаштування

У 2007 році регіональні ради з працевлаштування вирішили більше не встановлювати квоти на сезонне працевлштування, відповідно було прийняте рішення не видавати більше дозволів на роботу для сезонних працівників.

За оцінками Служби зайнятості Швеції потреби ринку праці у сезонних працівниках можуть буде повністю задоволені наявними працівками на ринку праці ЄС.


Au-pair

Якщо Ви хочете приїхати до Швеції як au-pair, Вам потрібно отримати дозвіл на роботу. Якщо Ви плануєте при цьому перебувати довше, ніж 3 місяці у Швеції, потрібно отримати також дозвіл на проживання.

Au-pair у Швеції це особа віком від 18 до 30 років, яка демонструє зацікавленість у вивченні шведської мови та культури.

Au-pair повинні отримати запрошення від сім'ї у Швеції, а якому будуть викладені умови Вашого працевлаштування як аu-pair. Ваша сім'я має Вам гарантувати як мінімум:
 • щонайбільше 25 годин домашньої роботи на тиждень;
 • можливість вивчення шведської мови;
 • проживання та харчування;
 • зарплату мінімум 3,500 шведських крон (до оподаткування).
Заяву та необхідні документи потрібно також подавати до Посольства Швеції. Додаткова інформація для осіб, які бажають поїхати до Швеції як au-pair на сайтах Посольства та Міграційного управління Швеції.


Нові правила для трудової міграції

Шведський уряд запропонував нові правила для трудової міграції, які почнуть діяти з 15 грудня 2008 року. За новими правилами, Міграційне управління Швеції отримає розширені повноваження і саме цей орган прийматиме рішення про видачу дозволу на роботу та дозволу на проживання (зараз рішення приймається після консультацій з Службою зайнятості).

Згідно з новими правилами:
 • роботодавець, а не Служба зайнятості Швеції, приймає рішення, чи є потреба у наймі іноземного працівника;
 • однією з умов видачі дозволу на роботу є той факт, що запропоновані іноземцю умови працевлаштування (зарплата, страхування тощо) не гірші, ніж ті, які зараз діють на ринку праці в рамках колективних договорів. При визначенні прийнятності запропонованих умов працевлаштування велику роль відіграватиме думка профспілок;
 • дозвіл на проживання для працевлаштування тепер може бути виданий максимум на 2 роки. Його можна буде поновлювати до 4 років, після чого можна отримати постійний дозвіл на проживання;
 • буде простіше отримати візу для проходження інтерв'ю зі шведським роботодавцем. Передбачається навіть, що за певних умов, якщо працівник буде прийнятий на роботу після інтерв'ю, йому не треба буде повертатися назад до своєї країни для оформлення дозволу на проживання;
 • студенти по обміну за певних умов тепер матимуть можливість подавати заяви на оформлення дозволу на проживання з метою працевлаштування ще в Швеції, не повертаючись до країни свого постійного проживання;
 • особа, якій відмовили у наданні статусу біженця, може отримати дозвіл на проживання для працевлаштування, якщо вона працювала протягом, як мінімум, останніх півроку.
Детальніше прочитати про зміни в правилах трудової міграції до Швеції можна на сайті Міграційного управління Швеції.


Пошук роботи у Швеції 


Служба зайнятості Швеції (Swedish Labor Market Administration) не тільки рекламує вакансії, але й надає поради особам, які шукають роботу: www.ams.se (більшість матеріалів наявні шведською, проте, деякі матеріали є англійською). Приблизно 90% вакансій зареєстровані в Службі зайнятості Швеції. Працюють приблизно 380 відділень служби зайнятості по всій країні (Arbetsformedlingen). Вони надають не лише інформацію про наявні вакансії, але й додаткову інформацію з питань зайнятості.

Оголошення про роботу виходять переважно шведською. Хоча переважна більшість говорить та розуміє англійську, Вам буде вкрай важко знайти роботу якщо Ви зовсім не знаєте шведської. Важливою вимогою до осіб, які планують працювати в Швеції, є вміння говорити та писати шведською.

 
Корисні лінки для пошуку роботи в Швеції

Додайте свій коментар

Ваше ім'я*

Повідомлення*


Введіть текст з малюнка*

« Повернутися назад

За підтримки:
Головна   |   Про нас   |   Інформація по країнах   |   Адреси посольств та консульств   |   Часті запитання   |   Контакти
Корисне  |  Інформаційні матеріали ЦКМ   |  Статті  © 2005-2017 Всі права збережено www.migrantinfo.org.ua, Інформація для мігрантів.
Розроблено AbcSite. Підтримка проекту IOM-Ukraine.