Пошук по сайту:                    У базі 1163 записів.
Стартова » База даних по країнам » Швеція » Освіта

Швеція

 


Освіта

Якщо Ви плануєте навчатись у Швеції більше 3 місяців, Вам потрібно оформити дозвіл на проживання. Такий дозвіл Вам не знадобиться, якщо Ви перебуватимете в Швеції менше 3 місяців. Однак у цьому випадку Вам знадобиться віза для в'їзду у Швецію.

Рішення про видачу дозволу приймається Міграційним управлінням Швеції, втім документи потрібно подавати до Посольства Швеції в Україні.

Дозвіл на проживання у зв’язку з навчанням може бути наданий для:

  • студентів по обміну;
  • короткотермінових навчальних курсів;
  • навчання в університеті/коледжі (включаючи аспірантів);
  • навчання у гімназії/народній середній школі (folk high school).
Чоловік/дружина/співмешканець/співмешканка та їхні неодружені діти до 18 років, які супроводжують студентів університетів / коледжів, а також аспірантів, можуть отримати дозвіл на проживання на такий самий період, що й головний заявник, за умови, що вони будуть забезпечені фінансово. Вашій сім'ї не дозволяється працювати, щоб заробляти собі на життя.

Детальніша інформація про оформлення дозволу на проживання з метою навчання на сайтах Посольства Швеції в Україні та Міграційного управління Швеції.Освітні можливості в Швеції

Якщо Ви бажаєте навчатися в Швеції, Вам слід відвідати сайт  Навчайся в Швеції (англійською). Цей сайт надає вичерпну інформацію про вищу освіту в Швеції. На сайті є практична інформація про процес вступу до шведських університетів, стипендії, візи, проживання, а також інформація про вивчення шведської мови як іноземної.

Студенти, які не знають шведську і хочуть навчатися на шведськомовних програмах в університеті, повинні будуть пройти обов’язкові підготовчі курси шведської мови впродовж принаймні одного року та скласти Тест шведської мови (TISUS) для навчання в університеті до початку навчання. Тести пропонуються кілька разів на рік в Швеції. Також Тест можна пройти в шведських посольствах та школах поза територією Швеції.

В той же час, все більше предметів в Швеції пропонується для навчання англійською (наразі, близько 500 магістерських програм пропонуються англійською). Сайт "Навчання в Швеції"  має базу даних таких програм з можливістю пошуку відповідно до Вашого рівня.

Якщо Ви хочете навчатися на магістерській програмі в Швеції, то спершу Вам треба визначитися, на яку саме програму чи програми Ви хочете вступати. Потім Вам потрібно зареєструватися на обрані програми на спеціальному сайті www.studera.nu. Цей сайт забезпечує централізовану систему подачі документів до університету, тобто, Ви можете податися на кілька програм в одній заявці. Детальніше про процедуру подачі документів на навчання в шведських університетів через цю централізовану систему можна  прочитати на їх сайті тут.

Якщо Ви хочете навчатися в Швеції на програмі PhD, Вам потрібно відсилати документи напряму до обраного університету. Ви маєте надати завірені копії дипломів, а також інші докази Ваших навчальних здобутків. Якщо ці документи складені іншими мовами ніж шведська або англійська, необхідно надати завірений переклад.

Шведський інститут, урядова агенція, щороку адмініструє понад 400 стипендіальних програм для студентів для дослідників, які хочуть навчатися в Швеції. На сайті "Навчайся в Швеції" є спеціальний розділ присвячений огляду стипендій від Шведського інституту, а також інших стипендій.

 

Чи можуть студенти працювати під час навчання в Швеції?

Студенти по обміну й студенти, які зайняті на короткотермінових навчальних курсах, не можуть працювати протягом періоду навчання у Швеції.

Студенти гімназій / народних середніх шкіл можуть працювати, якщо курс передбачає практичний тренінг на робочому місці, але в цьому випадку вони мають звернутися і отримати дозвіл на роботу на період практики. Не дозволяється виконувати будь-яку іншу роботу протягом навчання.

Студенти університетів / коледжів (включаючи аспірантів) можуть працювати і їм не потрібний дозвіл на роботу для цього протягом їхнього перебування у Швеції в якості студента або аспіранта.

 

Визнання кваліфікацій

Для іноземних студентів, які бажають навчатися в Швеції, не існує спеціальної процедури визнання дипломів. Ваш рівень освіти та те, чи Ви підходите до вимог програми, визначатиметься самим університетом/коледжом безпосередньо на основі документів, дипломів та інформації, яку Ви надали у своїйх аплікаційних документах.

Визнання іноземних ступенів освіти проводиться Національним агентством з вищої освіти Швеції (www.hsv.se). Ви можете звернутися в цю установу за документом, який стисло пояснить якому шведському освітньому кваліфікаційному рівню відповідає Ваш рівень.


Додайте свій коментар

Ваше ім'я*

Повідомлення*


Введіть текст з малюнка*

« Повернутися назад

За підтримки:
Головна   |   Про нас   |   Інформація по країнах   |   Адреси посольств та консульств   |   Часті запитання   |   Контакти
Корисне  |  Інформаційні матеріали ЦКМ   |  Статті  © 2005-2017 Всі права збережено www.migrantinfo.org.ua, Інформація для мігрантів.
Розроблено AbcSite. Підтримка проекту IOM-Ukraine.