Пошук по сайту:                    У базі 1163 записів.
Стартова » База даних по країнам » Росія » Виїзд за кордон неповнолітніх дітей - громадян України.

Росія

 


Виїзд за кордон неповнолітніх дітей - громадян України.

Відповідно до ст. 2 «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому у паспорти батьків з 5-ти річного віку дітей вклеюються фотокартки.

Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724) Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;

якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;

у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

 • свідоцтва про смерть другого з батьків;
 • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
 • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
 • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
 • рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
 • довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

  ОСОБЛИВОСТІ ВИЇЗДУ ДІТЕЙ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

  до Російської Федерації: відповідно до Угоди між Урядом України та Російської Федерації про умови взаємних поїздок громадян діти – громадяни України до 16 років можуть перетинати державний кордон за наявності свідоцтва про народження;

  до Республіки Білорусь
  : діти – громадяни України можуть перетинати державний кордон за наявності проїзного документа дитини, або за паспортом громадянина України для виїзду за кордон батьків, у який вони вписані.

Основні правила перетинання державного кордону дітьми - громадянами України
27 лютого 2013, 12:38

Статтею 313 Цивільного Кодексу України визначено, що фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд з України лише за згодою батьків (усиновлювачів), опікунів і в їхньому супроводі чи у супроводі осіб, які ними уповноважені. Разом з тим, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.
Відповідно до статті 17 "Правил оформлення і видачі паспортів громадян України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання і вилучення" відомості про дітей, що їдуть за кордон разом з батьками (законними представниками), вносяться в паспорти батьків чи одного з батьків (законних представників) на підставі заяви громадянина, у чий паспорт вписуються діти.


За потреби виїзду дитини за кордон оформляється проїзний документ, а у випадках, передбачених пунктом 4 цих Правил – паспорт (відповідно до цього пункту із заявою про оформлення паспорта можуть звертатися громадяни України, які досягли 18- річного віку, а у випадку постійного проживання за кордоном – 16-річного віку. У разі виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини – громадянина України, а також в інших випадках за наявності вимог з боку держави, у яку здійснюється виїзд чи вимог міжнародних організацій, для участі в заходах якої здійснюється виїзд, паспорт може бути оформлений до досягнення громадянином 18-річного віку).


На дітей віком від 5 до 18 років, що виїжджають разом із законними представниками і дані про яку вписуються в їх паспорти, подаються фотокартки, що вклеюються в ці паспорти і скріплюються печаткою. Для оформлення паспорта (проїзного документа) фотокартки подаються незалежно від віку дитини. Проїзний документ оформляється на термін до трьох років чи до досягнення дитиною 18-річного віку.


Під час здійснення прикордонного контролю неповнолітніх громадян України, які перетинають державний кордон, посадові особи Держприкордонслужби перевіряють:
паспортний документ супроводжуючої особи (передбачений міжнародними угодами);
проїзний документ дитини (свідоцтво про народження – тільки для поїздок у Російську Федерацію, а також для жителів прикордонних районів, визначених угодою про спрощений пропуск з Республікою Білорусь);
нотаріально засвідчену згоду обох батьків (законних представників) у якій визначено державу прямування та проміжок часу перебування у цієї державі.
Нотаріально засвідченої згоди іншого з батьків, який не супроводжує дитину, посадова особа Держприкордонслужби не вимагає у разі наявності оригіналів або нотаріально засвідчених копій:
· свідоцтва про смерть другого з батьків;
· рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
· рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
· рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
· рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
· довідки відділу запису актів цивільного стану (ЗАЦС) про те, що відомості про батька записані за заявою матері відповідно до частини першої статті 135 Сімейного Кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).
· коли другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджує запис про батька у свідоцтві про народження дитини;
· коли у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким прямує дитина, або у проїзному документі дитини є відповідний запис про вибуття на постійне проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві України за кордоном.
Згідно зі статтею 7 Закону України “Про громадянство України” особа, батьки або один із батьків якої, на момент її народження були громадянами України, є громадянином України. Відповідно до пункту 1 статті 2 зазначеного закону, якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави, у правових відносинах він визнається лише громадянином України.

Джерело: http://www.gazetaukrainska.com

http://www.navihator.net/news/view/id/1518

http://dpsu.gov.ua/ua/activities/skipping/skipping_4.htm

Державна прикордонна служба України
+38 044 - 527-63-63

ЦІЛОДОБОВОКоментарі


Еленя   03.12.2013 23:15

Здравствуйте, такая ситуация, сем"я граждане Украины с ребенком 14 лет пересекали границу с Россией(все вместе нотариального согласия)назад мама возвращается одна(без мужа) с этим же ребенком в Украину, нужно ли нотариальное согласие отца ребенка?

Модератор

Якщо батько буде з Вами на кордоні і підтвердить батьківство,тоді дозволу не потрібно.Зазвичай на зворотньому шляху дозволу на вїзд із дитиною не вимагають,проте все залежить від Прикордонної служби. Державна Прикордонна служба України: 044-527-63-63


Тетяна   24.06.2015 11:25

Який саме перелік документів потрібний для дитини, яка перетинає кордон з постороньою особою, з Росії в Україну. В наявності є паспорт дитини (дитині 3 роки), дозвіл обох батьків, свідоцтво про народження дитини. Дякую.

Модератор

Інформація на сайті посольства: ПЕРЕЛІК документів громадян Російської Федерації для в'їзду, виїзду, перебування і пересування територією України 1. Паспорт громадянина Російської Федерації. 2. Паспорт громадянина Російської Федерації, що посвідчує особу громадянина Російської Федерації за межами Російської Федерації. 3. Дипломатичний паспорт. 4. Службовий паспорт. 5. Свідоцтво про народження (для дітей віком до 14 років) із зазначенням належності до громадянства Російської Федерації. 6. Паспорт моряка (посвідчення особи моряка) - за наявності суднової ролі або витягу з неї. 7. Свідоцтво на в'їзд (повернення) у Російську Федерацію (тільки для повернення у Російську Федерацію). 8. Льотне свідоцтво члена екіпажу повітряного судна. Додаток 2 ПЕРЕЛІК документів громадян України для в'їзду, виїзду, перебування і пересування територією Російської Федерації 1. Паспорт громадянина України. 2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон. 3. Дипломатичний паспорт. 4. Службовий паспорт. 5. Проїзний документ дитини. 6. Свідоцтво про народження для дітей віком до 16 років (за умови виїзду у супроводі батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або осіб, уповноважених на це батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками). 7. Посвідчення особи моряка (за наявності суднової ролі або витягу з неї). 8. Посвідчення особи на повернення в Україну (тільки для повернення в Україну). 9. Посвідчення члена екіпажу повітряного судна. Краткая памятка для путешествующих в Украину 1. Документы туристов 1.1 Гражданину РФ старше 14 лет понадобится: а) [или] "внутренний" паспорт; б) [или] "заграничный" паспорт; 1.2 Ребенок до 14 лет может въехать в Украину по следующим документам. 1.2.1 По собственному заграничному паспорту. 1.2.2 Будучи вписанным в загранпаспорт родителя (на всякий случай лучше взять также свидетельство о рождении). 1.2.3 По свидетельству о рождении с указанием принадлежности к гражданству РФ, которым является: а) [или] вкладыш о гражданстве; б) [или] отметка (штамп) о наличии гражданства РФ, проставляемая на оборотной стороне свидетельства в отсутствие вкладыша; в) [или] запись о ребенке во "внутреннем" паспорте родителя, заверенная печатью и подписью должностного лица. 1.3 Если ребенок, не достигший 18 лет, едет без обоих родителей - дополнительно понадобится нотариально заверенное согласие хотя бы одного из них на выезд ребенка, выданное ребенку или сопровождающему его лицу. В остальных случаях согласие на выезд ребенка не требуется. 1.4 Граждане России, въезжающие в Украину, не обязаны доказывать свою платежеспособность на границе и не обязаны иметь при себе медицинскую страховку на срок пребывания в стране.


Софія   24.06.2015 12:09

Добрий день! У якому випадку потрібен дозвіл (печатка) українського консульства в РФ на вивіз дитини з України? (питали на кордоні). Батько перебуває в РФ, але на момент перетину кордону, я мала з собой його нотаріально посвідчену згоду. Якщо є нормативний акт, будь ласка надайте посилання. Дякую!

Модератор

Прикордонна Служба України : 044-527-63-63


Марія   24.06.2015 14:29

Добрий день.Підскажіть будь ласка,дитині 17 років чи може він без батьків і доручення поїхати у БІЛОРУСІЮ український паспорт має.ДЯКУЮ.

Модератор

Відповідно до частини другої статті 4 Закону України „Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” оформлення проїзного документа дитини провадиться на підставі нотаріально засвідченого клопотання батьків або законних представників батьків чи дітей у разі потреби самостійного виїзду неповнолітнього за кордон. У клопотанні мають бути зазначені відомості про дитину, а також про відсутність обставин, що обмежують відповідно до цього Закону право на виїзд за кордон (лише для дітей віком від 14 до 18 років). За відсутності згоди одного з батьків виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду. Виїзд з України на постійне проживання дітей віком від 14 до 18 років може бути здійснено лише за їх згодою, оформленою письмово і нотаріально засвідченою.Правила перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 року №57 із змінами і доповненнями, передбачають, що перетинання державного кордону для виїзду за межі України громадянами, які не досягли 16-річного віку, здійснюється лише за згодою обох батьків (усиновлювачів) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку. Виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється: 1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску; 2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску або якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном. Нотаріально посвідчена згода другого з батьків не вимагається у разі пред’явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій, а саме: свідоцтва про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків; довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).


Діана   05.06.2015 21:27

Добрий день! Мені 16 років. Моя мама живе в іспанії уже 13 років , батько зараз знаходиться в АТО, моїм опікуном є бабця (мами мама).Скажіть будь ласка, чи можу я поїхати в Польщу на роботу з опікуном?. Дякую

Модератор

Ні. Ви можете отримати національну робочу візу в Польщу лише з 18 років. Зараз Ви можете поїхати в Польщу з іншою метою,наприклад навчання,туризм,гостьовий візит,закупівельний туризм на загальних засадах.


Олександра   02.06.2015 15:11

Доброго дня! Підскажіть будь ласка,хочу з дочкою виїхати на два місяці в Казахстан, з чоловіком разом не проживаємо але і не розлучені ,дочці 4.5 роки! Чи потрібен дозвіл від нього на виїзд?? Дякую!!!

Модератор

Ви можете знайти цю інформацію на сайті:http://old.minjust.gov.ua/33300


Аліса   05.06.2015 18:12

Доброго дня! Хочемо з дітьми поїхати до Криму, які документи потрібні дітям 3-ох і 6-ти років?діти їдуть разом з батьками! Чи потрібен проїзний документ для дітей?

Модератор

Для громадян України проходженню прикордонного контролю відбуватиметься за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону України «Про громадянство України» або статтею 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, тимчасове посвідчення громадянина України, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, проїзний документ дитини). Відносно громадян України, що не досягли 16-річного віку діятиме порядок, передбачений Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57. http://old.minjust.gov.ua/33300


Оксана   02.06.2015 00:00

Вітаю, дитина вписана у паспорт матері в 1,5 року, зараз дитині 5 років, відкрили шенген, чи треба змінити фото дитині і, взагалі, чи зараз вносять зміни до паспортів? Дякую

Модератор

Будь ласка,зверніться із питанням щодо документів в Міграційну службу України: Гаряча лінія (044) 278-50-30 (044) 253-82-01 Паспортний сервіс (044) 392-01-94


Надія   01.06.2015 23:19

Доброго дня. Діти віком 8місяців і 4роки можна вписати в паспорт?

Модератор

Зверніться ,будь ласка,в Міграційну службу України : Гаряча лінія (044) 278-50-30 (044) 253-82-01 Паспортний сервіс (044) 392-01-94


Михаил   01.06.2015 15:17

Чи можна мені виїхати самостійно в росію(мені 17років)

Модератор

Вам краще проконсультуватись із Державною Прикордонною службою: 044-527-63-63. Ви можете їхати по внутрішньому або закордонному паспорту,але бувають випадки,коли на кордоні вимагають нотаріально засвідчений дозвіл від батьків для дітей віком до 18 ,а не 16 років.


Наталя   01.06.2015 15:29

Добрий день, пидскажить будь-ласка чи потрибно апостель на доручення вид батька для виизду дитини 12 рокив в Великобританию?

Модератор

статтею 78 Закону України «Про нотаріат» (далі-Закон) передбачено, що нотаріуси, засвідчують справжність підпису на документах, зміст яких не суперечить законові, і які не мають характеру угод та не містять у собі відомостей, що порочать честь і гідність людини. Нотаріуси, засвідчуючи справжність підпису, не посвідчують факти, викладені у документі, а лише підтверджують, що підпис зроблено певною особою. За вчиненням цієї нотаріальної дії можна звернутися до будь-якої держнотконтори чи до приватного нотаріуса. Засвідчення справжності підпису на документах належить до повноважень і консульських установ. Статтею 37 Закону передбачено, що посадові особи органів місцевого самоврядування також засвідчують справжність підпису на документах. Проте, зазначені посадові особи не мають права на оформлення документів, призначених для дії за кордоном. Окрім цього, на законодавчому рівні закріплено, що при засвідченні нотаріусом справжності підпису на заяві, остання має бути викладена на спеціальному бланку нотаріальних документів. http://www.minjust.gov.ua/33300 Ви можете уточнити це питання на сайті Міністерства Юстиції України та у посольстві Великобританії. Зразок заяви для виїзду дитини у Великобританію : http://korotyuk.com/zrazky-dokumentiv-notaryus-kyiv/71-zrazky-zayav/252-zrazok-zayavy-pro-zmhodu-batkiv-na-vyizd-dytyny-za-kordon.html


Інна   01.06.2015 13:03

Доброго дня,які документи необхідні для виїзду в Росію,мама з дитиною 1,5р на 2місяця до батька.Доручення від батька є.

Модератор

Ви можете їхати в Росію із внутрішнім паспортом(або закордонним),свідоцтвом про народженням дитини(або проїзним документом дитини) і нотаріально завіреним дорученням від батька.


Пётр   01.06.2015 06:31

Добрый день! Я с женой и дочерью (1,5 годика) находимся в Польше. Моя жена с дочерью едут в Украину и в Крым(может через Россию), я поеду позже. Подойдет ли моя нотариальная доверенность заверенная польским нотариусом и переведенная на русский язык польским присяжным переводчиком? Спасибо.

Модератор

Нотаріальний дозвіл завірений присяжним перекладачем повинен діяти на ті держави,які зазначені в цьому дозволі,проте Вам краще уточнити це питання в державній міграційній службі: Гаряча лінія (044) 278-50-30 (044) 253-82-01 Паспортний сервіс (044) 392-01-94


Анастасия   05.06.2015 01:06

Добрый день! уточните. пожалуйста, апостиль на доверенность, выписанную американским нотариусом для вывоза детей из Украины в США одним из родителей, можно заверять ТОЛЬКО у Консула Украины в США?

Модератор

На сайті посольства США є наступна інформація: документи англійською, українською та російською мовами подаються без перекладів. Оригінали будь-яких наданих Вами документів, що укладено не англійською, українською чи російською мовами, повинні супроводжуватись їх перекладом англійською мовою, здійсненим кваліфікованим перекладачем, який має ліцензію на здійснення таких перекладів. Деталі уточніть,будь ласка,безпосередньо у посольстві.


Маріанна   05.06.2015 01:33

Доброго дня.Чи потрібний дозвіл одного з батьків ,громадянина України на виїзд з України неповнолітньої дитини,громадянина іншої держави при умові,що інший з батьків не громадянин України

Модератор

Порядок оформлення згоди батьків щодо виїзду дитини за кордон: http://old.minjust.gov.ua/33300


Оксана   03.06.2015 22:27

Я хочу взяти на відпочинок 12 річну рідну сестру за кордон. Які документи потрібні?

Модератор

http://old.minjust.gov.ua/33300


Оксана   04.06.2015 11:01

Доброго дня!Сину 6 років,а бабусі 60 він хоче поіхати з нею в Канаду.Які документи потрібні і чи дозволять виіхати через бабусин вік?Дякую.

Модератор

Рішення щодо видачі чи відмові у візі прийматиме лише посольство.Порядок оформлення згоди батьків щодо виїзду дитини за кордон:http://old.minjust.gov.ua/33300


марія   28.05.2015 12:20

Мені 15 років батьки працюють у Росіі.Чи можна мені перетнути кордон до Росіі ?

Модератор

Можете. Однак Вам потрібно мати повнолітнього супроводжуючого, вповноваженого Вашими батьками. А також дозвіл від батьків на перетин кордону, нотаріально завіреного.


Анна   28.05.2015 09:34

Знаю, що зараз дітей не вписуюють в паспорт батьків, але, якщо вони вже вписані, але фото давніше, то чи вклеює Міграційна служба актуальні фото на сьогоднішній день, чи необхідно пдавати документи на дитячий паспорт?

Модератор

Так, вклеює.


Ірина   27.05.2015 21:22

Доброго дня. Мені 17 років, чи можу я самостійно поїхати в Росію? Мені потрібен закордонний паспорт? У Росії живуть родичі, чи потрібно їм робити для мене запрошення? Дякую.

Модератор

1) Ви можете самостійно поїхати в Росію з 16 років. 2) Достатньо внутрішнього паспорту. 3) Запрошення непотрібне.


Тетяна   26.05.2015 22:41

Доброго дняб я хочу запросити свою племінницю до Америки їй 14 років який паспорт їй потрібен

Модератор

Закордонний паспорт дитини.


Анастасия   26.05.2015 21:24

Добрый день! Я живу сейчас в США (гражданка Украина).Мой муж и двое детей едут на летние каникулы в Украину. Подойдет ли моя нотариальная доверенность местного американского нотариуса на вывоз детей из Украины обратно в США? Спасибо.

Модератор

Ні, таку довіреність треба апостилювати.


оксана   26.05.2015 19:55

Добрий день!Я з дитиною(12 років) знаходимося В Україні,а чоловік за кордоном(Мальта).Ми плануємо їхати до нього на відпочинок,але не має доручення від нього на вивіз дитини.Чи можливо це доручення зробити без присутності батька???Що для цього потрібно?

Модератор

Звісно без батька дозвіл від нього неможливо зробити.


Аня   25.05.2015 15:35

Добрий день, у мене і в чоловіка у паспорті вписана дитина, я маю візу, чоловік подає документи на отримання візи. Чи потрібно дитині виробляти проїзний документ? Чи потрібно у запрошенні чоловіка вписувати дитину для отримання візи? чи можуть поставити візу дитини у мій закордонний паспорт? дякую.

Модератор

Ні, не потрібно. Візу можуть поставити у Ваш паспорт чи паспорт чоловіка.


Валентина   25.05.2015 15:32

Доброго дня.Якщо батьки українці а неповнолітня дитина громадянка іншої країни які правила перетину кордону України якщо дитина їде з одним з батьків.Дякую.

Модератор

Дитині потрібно мати закордонний паспорт тієї держави, громадянкою якої вона є, і все. Дозволу від батьків не потрібно.


людмила   20.05.2015 12:33

добрий день.чоловік з дочкою і племінником їдуть в Росію. раніше було достатньо довіренності від батьків племінника і мами для дочки прийшли до нотаріуса - з"явилися якісь нововведення потрібно чекати два тижня?

Модератор

Ні, ніяких нововведень немає.


Любовь   05.06.2013 11:18

Добрый день! Хочу еще раз уточнить. Достаточно ли для пересечении границы Украина-Россия бабушки с ребенком (10 лет) свидетельства о рождении ребенка и нотариально заверенного разрешения от родителей. Или обязателен проездной документ (паспорт)? Спасибо

Модератор

ОСОБЛИВОСТІ ВИЇЗДУ ДІТЕЙ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ до Російської Федерації: відповідно до Угоди між Урядом України та Російської Федерації про умови взаємних поїздок громадян діти – громадяни України до 16 років можуть перетинати державний кордон за наявності свідоцтва про народження; Для усіх уточнень існує наступний номер телефону: Державна Прикордонна служба: 044-527-63-63


Анастасия   05.06.2013 14:15

Здравствуйте, скажите пожалуйста,я собираюсь ехать в Россию из Украины с ребёнком 5ти месяцев.у меня из документов паспорт,разрешение от отца и свидетельство о рождении. Разрешение от отца и свидетельство о рождении на русском языке. Нужно ли делать перевод на украинский?

Модератор

Краще усього мати на українському кордоні документ на українській мові,а вже на кордоні Російському-росіійський документ.


Альона   13.05.2015 16:36

Скажіть будь-ласка. Я з чоловіком і 4 річною дитиною хочем поїхати до Росії. Які потрібні документи на дитину, крім свідоцтва про народження. Дякую!

Модератор

Ніяких. Свідоцтва про народження достатньо.


Ольга   13.05.2015 13:19

Доброго дня! Ми з чоловіком розлучені, він іноземець, на дитину в мене є генеральне доручення. Чи можу я виготовити дитині паспорт, при цьому в мене заберуть оригінал доручення? чи можу я, без чоловіка написати доручення на вивіз дитини за кордон з бабусею? дякую

Модератор

Паспорт Ви можете виготовити, доручення не заберуть. Ви можете написати дозвіл на виїзд дитини самостійно.


Альона   12.05.2015 23:12

Доброго вечора,хочу повести дочку 13 років в Россію батько росіянин ми розлучені я зробила закордонний паспорт і вклеїли фотокартку дівчинка мае свідоцтво про народження російське ,але не мае штампу ,що вона громадянка Россіі я на даний час підтвердила ,що вона громадянка України так як вона проживає зі мною чи потрібне мені доручення від батька ,якщо він проживає в Рф і ми їдем до нього

Модератор

Ні, не потрібно.


оксана    12.05.2015 17:39

Минулого року я зробила проїздний документ для 10-річної дочки, так як ЗУ змінився чи потрібно буде робити паспорт для повернення в Італію. Дякую

Модератор

Ні, проїзний документ дитини залишається діючим ще 3 роки.


Христина   23.06.2015 22:56

Добрий вечір хотіла уточнити чи можу я перетнути кордон в Росію з дитиною 5 років без дозволу одного з батьків і якщо ні то що для цього потрібно?

Модератор

Правила перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 року №57 із змінами і доповненнями, передбачають, що перетинання державного кордону для виїзду за межі України громадянами, які не досягли 16-річного віку, здійснюється лише за згодою обох батьків (усиновлювачів) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку. Виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється: 1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску; 2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску або якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном.


Анастасия   15.05.2015 20:23

Добрый день! Подскажите пожалуйста, летом хочу отвести несовершенолетних детей в Крым, но боюсь не успею получить отдельные паспорта на них. Обратно через крымскую границу их будет вести бабушка, как я поняла для украинских пограничников будет достаточно свидетельства о рождении и нотариального согласия от родителей? Но не знаю как дела обстоят на русской границе с Крымом. Они ведь считают всех людей прописанных в крыму своими гражданами и по их законам вроде для выезда заграницу ребенку тоже нужен паспорт если он путешествует без родителей. Это двухстороннее соглашение, что ребенок может путешествовать со свидетельством или это только касается украинцев не проживающих в Крыму?

Модератор

Оскільки Ваші діти є громадянами України, то їм достатньо свідоцтва про народження для проїзду в обидві сторони. З текстом Угоди Ви можете ознайомитись тут http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/643_083


марія   19.05.2015 20:34

Доброго дня. Як перевести дитину в італію коли один із батьків в Україні а інший в італії. Чи можливо вписати в паспорт моєї сестри і дозвіл одного батька із України чи на пункти пропуску потрібно дозвіл двох батьків.коли її супроводжкватиме родич ане батьки

Модератор

Ні, дитина може бути вписаною лише у паспорт батьків. Дозвіл повинен бути від обох батьків.


оксана    18.05.2015 09:32

Дитині 1,9 місяців. Які потрібно документи ,щоб поїхати до Польші.

Модератор

Віза для дитини. Вона може бути проставленою у Ваш паспорт(якщо дитина вписана у нього), якщо ні - доведеться виробляти закордонний паспорт дитини.


Катя   11.05.2015 20:48

Доброго дня! Підскажіть будь ласка, мені 17 років, є дорослий закордонний паспорт, чи можу я поїхати до Польщі по запрошенню, але до чужої людини, тобто не родичі.просто знайомі! Батьки дозвіл хочуть завірити в нотаріуса! Чи можуть мене випустити за кордон по такому запрошенні?

Модератор

Можете. Дозвіл від батьків Вам не потрібен.


Рита   11.05.2015 15:36

Скажіть будь-ласка чи можу я з дітьми поїхати в Азербайджан без дозволу батька

Модератор

Ні, не можете.


Наталія   11.05.2015 12:14

Добрий день. Сину 13 років, вписаний в мій закордонний паспорт, після 1 квітня він зможе їздити зі мною чи йому потрібно виготовити провідний документ? Дякую

Модератор

Він може їздити з Вами без виготовлення паспорту.


Наталія   15.05.2015 13:32

Доброго дня, ми з дитиною 11 років плануємо в липні поїхати на відпочинок у Крим. Батько проживає в Криму, які документи нам необхідні для проїзду через кордон

Модератор

Вам потрібно взяти Ваш паспорт, свідоцтво про народження дитини і дозвіл на виїзд дитини за кордон від батька, якщо його не буде з Вами у пункті пропуску.


НАТАША   15.05.2015 13:39

Добрий день чоловік зараз в Росії яких мені потрібно документів щоб забрати дитину 14 років з України до Росії дякую

Модератор

Вам потрібно взяти Ваш паспорт, свідоцтво про народження дитини і дозвіл на виїзд дитини за кордон від батька, якщо його не буде з Вами у пункті пропуску.


Анжела   17.05.2015 20:07

Здравствуйте! У меня вопрос. Я разведена у меня два мальчика в сентябре 6 лет будет.Если я возьму разрешение на 1 год.на выезд в Россию и в срок не вернусь могут ли у меня быть проблемы если вернусь на Украину. И можно ли брать разрешение без ограничения?. Заранее спасибо

Модератор

Ваш колишній чоловік може оскаржувати такі Ваші дії. Так, можливо взяти безстроковий дозвіл.


Дана   18.05.2015 23:05

Доброго дня, Мені 17, як мені можна швидше оформити візу і чи я зможу поїхати в Данію самостійно?

Модератор

Зверніться у візовий центр. Так, зможете.


Ляна   22.05.2015 12:57

Скажіть, будь ласка, тепер і в присутності двох батьків для перетину кордону з неповнолітньою дитиною потрібно нотаріально завірені дозволи обох?

Модератор

Ні, в такому випадку дозволів не потрібно.


Яна   09.05.2015 21:34

Підкажіть, будь-ласка, чи потрібен дозвіл батька на тимчасовий перетин кордону РФ дитиною 14 років на підставі закордонного паспорту в супроводі матері. Якщо батьки понад 10 років розлучені і від аліментів батька відмовились через суд.Дитина проживає з мамою.

Модератор

Потрібен, якщо батько не позбавлений батьківських прав.


наталя   09.05.2015 20:30

Доброго дня!Скажіть будь_ласка,сину 16 років має загран.паспорт,хочу поїхати з ним в гості до Польщі,чи потрібно для сина запрошення в гості і окрема віза ,і чи потрібно нотаріальну згоду батька?Дякую!

Модератор

1) Запрошення і віза потрібні; 2) Згода від батька потрібна.


t.tihanska   17.05.2015 09:38

Добрий день. Ми вилітаємо на відпочинок в Туреччину. Дитина 2011 р.н. має свій проїздний документ заброньована в номері разом з бабусею та дідусем. Цим же рейсом, в цей же готель летить мама дитини з інфантом 2013 р.н., яка вписана в паспорт матері. Чи потрібна в даному випадку нотаріально посвідчена згода матері та батька на першу дитину, си достатньо лише згоди батька на двох дітей. Ще раз уточнюю: бабуся, дідусь, мама та двоє дітей перетинають кордон України разом, однак перша дитини вписана у ваучер бабусі з дідусем. Дякую

Модератор

Достатньо згоди на двох дітей.


Ірина   09.05.2015 00:31

Добрий день! Дитині 13 років.Які документи потрібні їй, щоб виїхати з мамою до Італії і який орган їх виготовляє. Дякую

Модератор

1) проїзний документ дитини чи закордонний паспорт дитини - їх виготовляє управління Міграційної служби в області; 2) віза - виготовляється у Посольстві Італії 3) нотаріально завірена згода від батька на виїзд за кордон - виготовляється у нотаріуса.


надя   08.05.2015 21:01

Доброго вечора. Я проживаю в Испании й дуже хочу взяти на каникули свою 11ричну сестру. Окрим паспорта й довериности батькив що ще потрибно? Виза потрибна? Дякую.

Модератор

Ваша 11 сестра не може сама перетинати кордон України. Тому їй потрібна супроводжуюча особа(вказана такою у довіреності від батьків), а також проїзний документ дитини чи зхакордонний паспорт дитини з візою.


настя   08.05.2015 18:08

Мені 17 чи можу я самостійно поїхати до Італії і що для цього потрібно?

Модератор

Можете. Вам необхідно одержати візу у свій проїзний документ/закордонний паспорт дитини.


Йоанна   17.05.2015 14:57

Якщо батько дитини іноземець, то при виїзді в любу країну не потрібно його натаріального дозволу чи лише до батька?

Модератор

Не потрібно дозволу при виїзді в буль-яку країну.


Мирослава   17.05.2015 16:21

Який термін виготовлення проїзного документу дитини

Модератор

Заяви про оформлення проїзного документу дитини розглядаються протягом до 30 робочих днів з дня подання документів (дострокове - до 10 робочих днів - оформлення здійснюється за заявами громадян), а якщо поїздка пов'язана з терміновим лікуванням від'їжджаючого, від'їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном, - протягом трьох робочих днів.


Наталія Павлечко   07.05.2015 16:29

Синові 8 років, виготовляємо йому біометричний паспорт. Які ще документипотрібно вготовити/зібрати, щоб він зміг без супроводу батьків перетнути кордон з Польщею (якщо це взагалі можливо) - аби поїхати в гості до моєї сестри та її чоловіка-поляка. Чи зможе він перетнути кордон з ними з нашого дозволу, чи потрібно і їхати і нам, батькам. Дякую

Модератор

Ваш син може перетнути кордон без Вас, однак Ви зобов'язані нотаріально вповноважити певну людину на супровід Вашого сина при перетині кордону. Самостійно 8-річна дитина не може покинути територію України. Тому документ, який Вам потрібен - нотаріально завірена згода обох батьків на виїзд дитини за кордон, і в цьому ж документі Ви повинні вповноважити певну повнолітню особу на супровід Вашої дитини.


Людмила   06.05.2015 22:08

Здравствуйте. А если отец в АТО нужно разрешение на детей делать 13 и 17 лет?и или нужно на 17 летнего ребенка?

Модератор

Так, потрібно. Ці питанння не врегульовані окремими законодавчими актами, тому діє загальний порядок. Дозвіл потрібен лише на дитину 13 років.


Илона   06.05.2015 22:07

Скажить будь ласка,ми з чоловиком хочемо поихати в гости в Росию.Старший дитини 4 роки,меншому 1,5року.яки потрибни документи на дите?

Модератор

Лише свідоцтва про народження.


Поліна    06.05.2015 14:55

Добрый день,скажите пожалуйста, могу ли я выехать в Россию без родителей, и что для этого нужно? Мне 17 лет.

Модератор

Ваш внутрішній паспорт.


Валентина   20.05.2015 16:10

Я проживаю в Іспанії,збираюся їхати на Україну з дитиною.є доручення від батька.В мене паспорт продовжений до 2020р зфото дитини 6 років.Тепер дитині 13 років.Чи не виникнуть проблеми при перетині кордону при виїзді з України?

Модератор

Можуть виникнути. Радимо вклеїти нове фото у Управлінні Міграційної служби України.


Інна   20.05.2015 17:40

Доброго дня. Я їздила у Іспанію з мамою, і вклеєне моє фото у неї в паспорті,дія її візи закінчується у липні. Чи можу я їхати з татом до завершення дії візи мами. Які документи потрібні??

Модератор

Якщо Ви поїдете з татом, Вам потрібно, щоб Ви були вписані у його паспорті і отримали візу.


Людмила   21.05.2015 11:55

Фото дитини вклеєно в 4.5 років,дитині на даний момент 5 ,чи можемо ми виїхати закордон?

Модератор

так, можете.


Галина   05.05.2015 16:47

Які потрібні документи для вивезення до росії 12 річної дитини бабусею

Модератор

Свідоцтво про народження дитини, нотаріально завірений дозвіл від обох батьків на виїзд дитини за кордон, яким Вас вповноважують бути супроводжуючою особою.


Мирослава   26.05.2015 17:29

Доброго дня! Ми з чоловіком громадяни України, наш трьохрічний син теж. На даний час ми перебуваємо в Німеччині з правом на тимчасове перебування у цій країні. Моє запитання: Ми летітимемо з Німеччини на два тижні в Туреччину. Для нас батьків, ніяких екстра-документів не потрібно. Чи має право наш син їхати з нами в Туреччину? І що нам для цього потрібно? Він занесений в закордонному паспорті матері. Свого документу як такого у нього немає. Мені відомо, що німецькі діти повинні мати проїзний документ. А як у випадку з українцями? Які правила/закони між Україною і Туреччиною? Коли ми їдемо в Україну чи до Німеччини, вистачає того, що син занесений у паспорт матері і що у нього є право на перебування у Німеччині. Про власний документ для дитини нас ніхто ніколи не питав. Щиро дякую заздалегідь!

Модератор

Для подорожі у Туреччину достатньо запису у паспорті матері.


Владислав   04.05.2015 10:56

Здравствуйте , хотел бы узнать могу ли я в 17 лет самостоятельно выехать из Украины на территорию РФ на срок не более одного месяца, допустим этим летом,к другу, при этом у меня нету каких либо родственников или постоянного места проживания в РФ, и если могу, то какие документы мне для этого понадобятся?

Модератор

Так, можете. Жодних супровідних документів не потрібно.


Іра   03.06.2015 21:01

Доброго дня! Мені повних 17 років,чи можу я самостійно поїхати в Росію (1-2 тижні)? Не дивлячись на те, що наше законодавство це дозволяє, я чула випадки, коли на кордоні без завіреного дозволу батьків не пропускають. 1)Потрібно робити дозвіл? 2) достатньо дозволу когось одного із батьків? 3) потрібно робити проїзний квиток чи закордонний паспорт? Чи, можливо, потрібно робити новий "пластиковий" (біометричний паспорт)? Дуже дякую!

Модератор

Дійсно бувають випадки коли питають дозвіл від обох батьків для перетину кордону дітям від 16 до 18 років. В будь-якому випадку дозвіл потрібно мати від обох батьків:http://old.minjust.gov.ua/33300


Юлия   22.05.2015 17:52

Добрый день! Скажите, пожалуйста, можно ли вывезти ребенка заграницу без разрешения от отца если в свидетельстве о рождении в графе гражданство стоит прочерк? Ребенок едет с мамой. Спасибо!

Модератор

Так, однак потрібна довідка про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).


Ольга   22.01.2014 15:45

Добрий день.Я з дворічною донькою і її батьком плануєм відвідати Італію. Чи потрібна нотаріально завірена згода батька на виїзд дитини за кордон щоб перетнути кордон? дякую

Модератор

Якщо Ви обидва їдете із дитиною,тоді Вам не потрібні дозволи,оскільки Ви обидва присутні на час перетину кордону.Відповідно до ст. 2 «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому у паспорти батьків з 5-ти річного віку дітей вклеюються фотокартки. Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724) Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється: 1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску; 2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків: якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;


Андрій   03.05.2015 13:10

Доброго дня! Така ситуація. Мені на данний момент є 17 років і я маю дитячий проїзний документ(він закінчиться 18 грудня, коли мені буде 18). Я хочу їхати навчатися до Польщі. Чи дадуть мені річну візу, якщо мене паспорт закінчується в кінці цього року. Що мені потрібно робити в цьому випадку?

Модератор

Швидше всього, по закінченні дії Вашого проїзного документу візу доведеться анулювати і одержати нову у закордонний паспорт.


Анна   25.05.2015 23:57

Доброго дня.Проживаю в Египтi,стою на консульському облiку,зараз хочу поiiхати на Украiiну,в мiй закордонний паспорт вписано двое дiтей(старшiй 9р.,фото в паспортi е,а меньшому 5р.,фотокартки немае),пiдскажiть чи зможемо ми повернутися назад в Египет з моiiм паспортом так як i прилетiли,чи потрiбно виробляти обом дiтям паспорти.Р.S/батько дiтей громадянин Египта. i якi документи потрiно для оформлення паспорта на дiтей.???

Модератор

Так, зможете.


Анна   24.05.2015 19:35

моя мама должна выехать в Россию с моей дочкой. От меня будет доверенность, муж иностранец не разведены, в свидетельстве о рождении указано его гражданство, есть детский проездной документ, этого достаточно? Если нет то на основании какой статьи будет отказано.

Модератор

Достатньо.


Наталя   02.05.2015 22:57

Ми з чоловіком та сином тимчасово проживаєм в іспанії і всі є громадянами України. Я з сином хочу поїхати у відпустку в Україну. Він в мене вклеєний в паспорт, але фото зроблене в 3 роки а зараз дитині 10 років. Питання: чи необхідно мені міняти фото дитини та чи прикордонники іспанії випустять з вписаною дитиною в паспорті, чи потрібно в посольстві робити паспорт дитині? Діти шенгену вже мають бути з паспортами, а нашим ще дозволяють бути вписаними?

Модератор

Фото дитини Вам краще змінити по приїзді в Україну. Іспанські прикордонники повинні Вас випустити.


Юлія   30.04.2015 00:31

Добрий вечір! Хочемо відвідати родину в Білорусії,я,чоловік і однорічний син. Які документи потрібні на дитину?

Модератор

Закордонний паспорт дитини, або син повинен бути вписаний у Ваш закордонний паспорт.


Таїсія   30.04.2015 14:09

Які потрібно документи для переїзду в Турцію неповнолітньої дитини(8років). У мене є право на тимчасове проживання в Турції(на 2 роки). З батьком дитини не спілкуємось.

Модератор

Віза для дитини, нотаріально завірений дозвіл від батька дитини на перетин кордону.


софія   28.04.2015 19:57

доброго вечора . маю таке питання . я знаходжусь за кордоном а моя дочка з своїм татом дома на Україні . чи може мій чол.змоїм дорученням чи довіреністю виговоти дитині проїздний за кордон?

Модератор

Так, з Вашим дорученням може.


Василь    27.04.2015 14:30

чи дадуть робочу візу особі яка недосяягла 18 ?

Модератор

Ні.


Паша   27.04.2015 13:52

Доброго дня! Я громадянин України, цього літа хочу поїхати на роботу в Білорусію, мені 16 років, 8 липня(цього літа), буде уже 17. Скажіть будь-ласка зможу я самостійно виїхати закордон? Які документи мені для цього потрібні? І чи зможу я влаштуватись на роботу з 16 років в Білорусії? Якщо зможу, то підскажіть будь-ласка в якому регіоні Білорусії та тип роботи?

Модератор

Виїхати Ви зможете, однак не можете працювати у Білорусії.


Ганна   15.04.2015 02:05

Я з дочкою зареєстрована на постійному місці проживання за кордоном у консульській установі. Дитини потрібно виготовити новий паспорт. Чи потрібно мені брати нотаріально посвідчений дозвіл на виготовлення паспорту дитини у її батька?

Модератор

Так, потрібно.


Павло   12.04.2015 21:08

Доброго дня! Моєму синові 16 років, він вже має паспорт та проїзний документ дитини, і бажає відвідати Санкт-Петербург, прилетівши на літаку - зможе він пройти контроль з проїзним документом чи йому потрібно необхідно нотаріальну засвідчену згоду?

Модератор

Йому достатньо лише внутрішнього паспорта чи проїзного документа дитини.


Вероніка   26.04.2015 17:33

Доброго дня, фото дитини вклеїне у закордонний паспорт у віці 3 років, зараз дитині 5 років, чи можна виїжджати за кордон із дитиною до 6 років (так як фото необхідно змінювати через 3 роки), чи за новими правилами необхідно виговити закордонний паспорт для дитини?

Модератор

Можна виїжджати без оформлення закордонного паспорту дитини.


Олексій   15.04.2015 12:13

Я перебуваю на терирорії Польської Республіки. Мені 17. Я громадянин україни. Приїхав с татом і мамою. Тато поляк а мама українка. Маю гостьову візу. Чи можу я самостійно повернутися на україну?

Модератор

Так, Ви можете самостійно повернутись на територію України.


Андрей Войно-Ясенецкий   10.04.2015 12:49

Ув.Модератор!Я нахожусь в Израиле.Каким образом мне лучше дать разрешения на изготовления загран.паспорта ребенку(1год и 4 мес) и разрешения на вывоз его в Израиль? Можно ли это сделать в нотариуса или лучше в посольстве Украины?

Модератор

Якщо Ви зробите такі дозвіли у нотаріуса на території Ізраїлю, то Вам доведеться додатково апостилювати його. Тому краще зробити це у Посольстві України в Ізраїлі.


Христина   10.04.2015 22:19

Підскажіть будь ласка як правильно зробити усі документи дитині 3 роки батько має поїхати із дитиною у сша у гості до родичів що ще потрібно крім довіреності мами на переїзд дитини із батьком?

Модератор

Вам потрібно, щоб дитина мала свій проїзний документ( закордонний паспорт дитини чи проїзний документ дитини), отримала власну візу, а також їй потрібен дозвіл, що вже був згаданий.


Віктор   09.04.2015 20:14

Якщо мати знаходиться в Росії, то чи може батько вивезти дитину до неї, якщо вона не виїде до пункту пропуску

Модератор

Без її дозволу - не може.


Таня    08.04.2015 16:17

Доброго дня. скажіть будь ласка з якого віку дитині дозволено виїжджати за кордон.Якщо моїй дитині 1 місяць вона може покидати країну?

Модератор

З народження. Ваша дитина може покидати країну.


Олександр   08.04.2015 19:42

Доброго дня,у мене питання моя колишня дружина вивезла за кордон без мого дозволу 12 ричну дитину куда мини звернутись и яки дии мини робити щоб повернути дитину

Модератор

Ви можете звернутись з позовом до суду для примусового повернення дитини.


Марина   24.04.2015 11:25

Доброго дня! 11квітня 2015року я народила в Чехії дитину,22 квітня в українському посольстві дитину вписали в паспорт чоловіка. Чи потрібно нам виготовляти окремий закордонний паспорт для дитини?

Модератор

Зверніться за роз'ясненнями до Управління Державної міграційної служби України.


Сергій   23.04.2015 18:40

Доброго дня! Мені 16 років,цього літа я з друзями, яким є вже по 22 роки, ми хотіли полетіти на відпочинок в Тайланд. Що мені потрібно для перетину кордону?Тільки закордоний паспорт? Чи потрібна нотаріально завірена згода батьків?

Модератор

Якщо ви плануєте поїздку тривалістю до 15 днів, візу Вам поставлять по приїзді в Таїланд. Якщо на довше - візу потрібно завчасно отримати. Нотаріально засвідченої згоди на виїзд за кордон з 16 років вже не потрібно пред'являти. Однак з метою убезпечення себе від потрапляння у неприємні ситуації залишіть батькам контактні дані готелю, куди Ви вирушаєте, та інформацію про друзів.


Антоніна   23.04.2015 21:00

Доброго дня,мені 21, братові 8 років-які документи потрібні для виготовлення закордонного паспорту дитині? Батьки за кордоном.

Модератор

Для виготовлення закордонного паспорту дитини потрібно: заява, в якій зазначаються відомості про заявника: прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), телефон; платіжний документ (квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв'язку або коду проведеної операції про оплату вартості адміністративної послуги та вартості бланка; нотаріально засвідчене клопотання батьків (або законних представників батьків чи дітей) у разі потреби самостійного виїзду таких осіб за кордон, а у разі, коли батьки не перебувають у шлюбі між собою, - того з них, з ким проживає дитина. За наявності заперечень одного з батьків документ може бути оформлено на підставі рішення суду. Для дітей віком від 14 до 18 років у заяві зазначається відсутність обставин, що обмежують згідно із законодавством право їх виїзду за кордон; паспорт громадянина України, а на дітей, які не досягли 16-річного віку, - свідоцтво про їх народження (після прийняття документів повертається); згода дитини, оформлена письмово і нотаріально засвідчена (у разі виїзду з України на постійне проживання дітей віком від 14 до 18 років); три фотокартки розміром 35х45 мм.


Валентина   06.04.2015 13:27

Доброго дня. Скажіть, будь ласка, мені 16 і я хочу на декілька днів поїхати до Росії. Чи можна мені самій, без батьків, перетнути кордон?

Модератор

Так, можна.


Тетяна   14.04.2015 20:07

Доброго дня! Ми з чоловіком не живемо разом але не розлучені,зв язку з ним не маю,влітку планую з 9-річною дитиною через Білорусь поїхати до Росії на відпочинок.Як мені виїхати без дозволу?

Модератор

Без дозволу Ви не зможете виїхати. Для отримання дозволу Ви можете звернутись до суду.


Леся   04.04.2015 19:37

Чи правдива інформація про те, що вже не можна зробити проїздний документ для дитини. Нібито тільки біометричний паспорт.

Модератор

З 1 квітня проїзний документ дитини перестали видавати, тепер документом, що дає право дитині переміщатись за кордоном, є закордонний паспорт дитини.


Наталя   20.04.2015 13:33

Мені 15 я хочу поїхати за кордон з моїм знайомим Моі батьки розведені але тато сплачує аліменти Чи можливо мені виїхати без батьків але з іхнею згодою?що потрібно зробити?які документи підготувати.

Модератор

Так, Ви можете поїхати за кордон. Однак Вам потрібно дозвіл від обох батьків на виїзд з країни і документ, яким вони вповноважують повнолітню особу, яка буде з Вами, супроводжувати Вас.


Роман   19.04.2015 20:59

Добрий вечір! Цікавить таке питання : дитина має шенген візу у паспорті матері. Чи може ця дитина виїхати за кордон разом з батьком, не виготовляючи для цього окремого проїзного документу для дитини? Якщо так, що для цього потрібно? Буду вдячний за інформацію!

Модератор

Може, однак їй потрібно анулювати візу, що проставлена у паспорті мами, і відкрити нову у паспорті батька.


Олександра    03.04.2015 22:34

Доброго вечора.Підскажіть будь ласка Які потрібні документи для виїзду в Польщу з дитиною 6 місяців? Чоловік на даний момент в Польщі ,дозвіл є завірений в українському консульстві у Варшаві чи потрібно ще завіряти у нотаріуса в Україні ?

Модератор

Вам необхідно паралельно з одержанням власної візи одержати візу і для дитини. Її проставлять у проїзний документ дитини/закордонний паспорт дитини/Ваш закордонний паспорт(якщо дитина вписана у Ваш паспорт). Додатково завіряти нотаріально дозвіл, завірений у консульстві, не потрібно.


Іванна   03.04.2015 18:19

Доброго дня! Мене цікавить наступне... Я з дитиною віком 10 міс. збираюсь поїхати на відпочинок в Ізраїль. Дозвіл від батька є, і дитина вклеєна в мене у паспорті пів року тому. Чи потрібні ще якісь документи? Можливо свідоцтво про народження на якому має бути поставлений апостіль??? Дякую..

Модератор

Ні, не потрібно.


Наташа   20.04.2015 20:11

які потрібно мати документи якщо,їде батько і мати,але не розписані(з дитиною 2 роки)???

Модератор

Якщо їдуть обоє батьків - додаткових документів не потрібно.


Олена   31.03.2015 12:02

Доброго дня. У нас куплені квитки на літак в Стамбул на 10 квітня, але дитина віком 1,5 роки вписана у мій паспорт (вписали 2 місяці тому). Чи можна дитині поїхати за кордон якщо вона була вписана до 1 квітня 2015 року і термін дії ще дійсний? Дякую.

Модератор

Так, можна.


ОЛЕКСАНДР   30.03.2015 20:34

Я З ЖІНКОЮ,ДИТИНОЮ 4РОКИ ХОЧЕМО ПОЇХАТИ НА ВІДПОЧИНОК ДО ІЗРАЕЛЮ.ЯКІ ПОТРІБНО ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ДИТИНИ

Модератор

Для дитини необхідний лише проїзний документ дитини, чи вона повинна бути вклеєною в паспорт одного з батьків.


Андрій   31.03.2015 08:42

Доброго дня! На данний момент мені 17 років. Мій друг хоче запросити мене до Польщі(вишле запрошення, покриє всі витрати).Чи можу я виїхати туди сам, з дитячим проїзним? Я читав, що треба нотаріально завірити дозвіл від обох батьків і я можу виїхати сам.

Модератор

Можете. З 16 років Вам не потрібно дозвіл батьків.


Стас   03.04.2015 07:45

Добрий день, мені 17 років, планую літом поїхати до Білорусі! Які мені потрібні документи? Тільки внутрішній паспорт чи ще шось? Їду один, без батьків!

Модератор

Лише внутрішній паспорт.


Анна   01.05.2015 21:39

Доброго вечора. Хочу переїхати з України в Росію,з маленькою донечками їй 3 роки записана на батька ми з ним не розписані потрібно його дозвіл?Другій 2 роки вона записана на мене. Що потрібно для перетину кордону? Дякую.

Модератор

Якщо у дитини в графі "батько" свідоцтва про народження вказана певна особа - її дозвіл потрібно. Якщо ця графа заповнена із Ваших слів - потрібна довідка про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).


Маряна   28.03.2015 20:04

Доброго дня! Я - громадянка України, чоловік - громадянин Іраку. Влітку збираємось в гості, приблизно на 2 місяці. у нас є дитина, 10 міс., чоловік офіційно зареєстрований батьком дитини. Скажіть, будь-ласка, які документи потрібні дитині для виїзду за кордон?

Модератор

Якщо у неї українське свідоцтво про народження - їй потрібно відкрити іракську візу. Більше інформації на http://www.iraqiembassy.com.ua/page16.html


Неля   25.04.2015 14:15

Доброго дня! Чи зможе дитина перетнути кордон України,якщо у батька польська віза,а в дитини угорська шенген віза?

Модератор

Кордон України - зможе. А в'їде вона на територію іншої держави чи не в'їде - залежить від того, у яку державу Ви прямуєте. Якщо у Угорщину - проблеми з перетином можуть виникнути у Вас, якщо у Польщу - у дитини.


Оксана   27.03.2015 21:54

Що робити, якщо я з дитиною хочемо поїхати до батька, який на даний момент перебуває закордоном. У дитини є проїздний документ і віза. У мене є паспорт і віза. А як дістати нотаріально засвідчену згоду батька, якщо він перебуває закордоном і ми хочемо до нього поїхати?

Модератор

Він може зробити його у нотаріуса тієї країни, де зараз перебуває, а потім апостилювати чи легалізувати.


Марія   01.05.2015 19:10

Скажіть будьласка які документи треба для дитини 7 років щоб поїхати на білорусію з батьками

Модератор

Закордонний паспорт дитини.


Ліда   26.03.2015 13:35

Чи можна при виїзді з України з неповнолітньою дитиною надати нотаріально завірену копію на нотаріальну завірену довіренність на тимчасови віїзд дитини за кордон з одним із батьків?

Модератор

Радимо Вам звернутись до Державної прикордонної служби для уточнення таких питань.


Наталя   25.03.2015 21:23

Доброго дня.Дитині 13 років. Я проживаю в Чорногоріі, одружена з Чорногорцем. З батьком дитини розлучена. Хочу забрати сина в Чорногорію на постійне місце проживання, батько дозволу не дає. Що потрібно зробити, щоб забрати сина? Дякую.

Модератор

Одержати дозвіл на вивіз дитини за кордон через суд. Іншого шляху немає.


Ирина   24.03.2015 09:17

Добрий денъ! В мене э карта поляка та в моэи 1.6донъки також чи можимо з цими документами ми виихати в Польщу та чи дитина маэ право ходити в садочок. Та яки в мене та а дитини там права? А також яки документи потрибно для чоловика.?

Модератор

Карта Поляка не дає права перетинати кордон. Однак з нею ви можете клопотати про одержання візи (ціль видання - 18) на основі Карти Поляка. Ваша дитина матиме право відвідувати садочок. Щодо чоловіка, то Ви можете просити у Консула відкрити візу Вашому чоловіку на основі Вашої Карти Поляка. Щодо прав, які дає Вам Карта Поляка: Без оплат отримати довготермінову візу на перебування, яка дає право до багаторазового перетину польського кордону; Отримувати на території Польщі легальну працю без обов’язку отримання дозволу на роботу; Провадити в Польщі господарську діяльність на таких самих правах як польські громадяни; Користати в Польщі з безплатної системи освіти на початковому рівні, середньому і вищому на таких самих правах як польські громадяни, а також старатися отримати стипендію і допомогу на навчання призначену для іноземців які вчаться і навчаються в вузах в Польщі; В раптових випадках користати в Польщі з безплатної медичної опіки на таких самих правах як громадяни Польщі; користати з 37-процентної пільги на переїзди залізницею на території Польщі; безкоштовно відвідувати державні музеї в Польщі; першочергово вести клопотання про фінансові засоби з бюджету держави Польщі, або з бюджету самоврядування гмін в Польщі призначені на підтримку Поляків за кордоном.


Оксана   23.03.2015 08:57

Доброго дня! підскажіть будь ласка який зараз потрібен перелік документів для вивозу групи дітей на відпочинок до Польщі, діти-сироти та позбавлені...

Модератор

Вся інформація на сайті Посольства Польщі в Україні. http://kijow.msz.gov.pl/uk/konsulski_ta_wizowi/wizowa_info/nacjon_perelik/nacjon_perelik


марiя   18.03.2015 08:08

Доброго дня.Буду дуже вдячна якщо Ви допоможете менi в моэму питаннi.Cкажiть будь ласка чи може дитина 14 рокiв перетинати кордон РФ з дiвчиною 18 рокiв якщо э ноторiально засвiдчений дозвiл вiд батькiв.ЩИРО ВДЯЧНА!

Модератор

Вам потрібно написати заяву, згідно до якої Ви вповноважуєте повнолітню дівчину на супровід Вашої дитини за кордон, а також оформити дозвіл дитині на виїзд за кордон від обох батьків. Всі документи потрібно нотаріально завірити.


Людмила   17.03.2015 15:42

Доброго дня.Я з дитиною 3 років хочемо поііхати до чоловіка у Словаччину(по возеднанню сіміі),чи потрібна згода батька на виготовлення дитячого зак.паспорта дитині,і чи потрібна згода на перетин кордону дитині(і якшо можна взірці цих згод)

Модератор

Дозвіл батька на виготовлення проїзного документа потрібний, як і дозвіл на перетин кордону. Такі дозволи посвідчуються нотаріусом, тому Вам варто звернутись до них.


рита   16.03.2015 20:26

Які потрібні документи для візи у Францію на навчання .Мені 13

Модератор

Ознайомтесь з інформацією на сайті Посольства Франції. http://www.ambafrance-ua.org/-viizi,578-


ольга   11.03.2015 14:39

доброго дня. в мене таке запитання. мій чоловік має робочі документи в греції, зараз ми подаємо мені на документи. скоро у нас народиться дитина, чи потрібно немовлятку робити окрему візу чи можна вписати в паспорт до когось із батьків?

Модератор

До 1 квітня Ви можете вписати дитину у Ваш закордонний паспорт чи закордонний паспорт батька. З 1 квітня єдиним документом, що дає право дитині перетинати кордони країн, стане закордонний паспорт. Однак у будь-якому разі дитині потрібна окрема віза.


Наташа   09.03.2015 15:52

Доброго дня!Скажіть будь-ласк, я українка,на даний момент знаходжусь в Франції з сімйою тут народила дитину,французького громадянства немає тільки свідоцтво про народження.Як я можу повернутися на Україну без згоди чоловіка? (Дитині 7місяців).Дякую.

Модератор

Вам потрібна консультація французького юриста.


надія   14.04.2014 15:48

Добрий день! Чи можна зараз поїхати до Росії з українськім паспортом?? І які потрібні документи для поїздки з дитиною якій 10місяців? Дякую!!!

Модератор

Спробуйте дізнатись інформацію в Державній Прикордонній службі: 044-527-63-63


Оксана   03.03.2015 22:53

Добрий день.Я з дитиною 1.5років і чоловіком хочу поїхати за кордон в Киргистан до родичів,які треба документи на дитину.

Модератор

Якщо Ви будете перебувати там до 90 днів, то Вам не потрібна віза. Для поїздки Вам потрібно буде оформити проїзний документ для дитини чи вписати її у свій паспорт чи паспорт її батька.


Наталія   03.03.2015 20:46

Доброго дня,в мене таке запитання моїй дочці 3 роки вона записана у мене в закордонному паспорті і на другий місяць маємо їхати за кордон чи обовязково робити їй окремо закордонний паспорт?

Модератор

Ні, вона може бути і надалі вписаною у Ваш закордонний паспорт.


Анна   15.03.2015 22:27

Доброго дня,мені 17,маю закордонний паспорт,чи потрібна мені нотаріальна згода батьків на виізд до Російськоі Федераціі

Модератор

Ні, з 16 років Ви можете покидати територію України самостійно.


Настя   01.03.2015 12:22

Чи потрібен закордонний паспорт для виїзду в Росію з України?Чоловік воєннозобовязаний,чи можуть виникнути проблеми на кордонні?

Модератор

Ні, не потрібен. У нас немає даних щодо особливостей виїзду військовозобов'язаних за кордон.


Галина   01.03.2015 00:45

Добпого дня.Підскажіть будь- ласка.Чолвік по зезволеню до праці має 2річну візу у Польщі.У нас 2доньки 9років і 6місяців.Що потрібно для того щоб виїхати на довготривалий час.з тим що дитина піде там у школу.Чоловік офіційно влаштований.Дякую за відаовідь.

Модератор

Вашому чоловіку потрібно оформити собі Карту тимчасового перебування і праці, а тоді викликати Вас усіх гостьовим запрошенням.


Зоя    17.03.2015 20:29

Дитині зараз 7 років. ЇЇ фото було вклєно у мій загранпаспорт торік, коли їй було 6 років. Чи потрібно оновлювати фото дитини в моєму загранпаспорті? Дякую.

Модератор

Чітких правил у цьому випадку немає. Фотографії потрібно оновлювати по мірі зміни зовнішності у дитини.


Надія   04.03.2015 18:06

Доброго дня!Підкажіть,будь-ласка,чи можу я,будучи студенткою в Австрії,забрати свою 11 річну доньку до себе на постійне місце проживання. Які докудокументи мені необхідно зібрати для цього? Дякую!

Модератор

Таку інформацію Вам слід уточнити у Посольстві Австрії. http://www.bmeia.gv.at/ua/posolstvo/kijevi.html


Галина   25.02.2015 21:09

Дитині 2 роки,її фотографія вклеїна у мій закордонний паспорт.Ми хочемо їхати в Польщу до чоловіка(його дозвіл ми маємо).В мене запрошення на робочу візу,чи потрібно щоб дитина була вписана у запрошенні?

Модератор

Так, оскільки їй потрібно відкривати окрему візу.


Ірина   23.02.2015 21:17

Доброго дня!Ми з чоловіком і дитиною (2 роки)хочемо виїхати в Польщу на постійне місце проживання.Які документи потрібні для виїзду і для роботи у Польщі?Дякую!

Модератор

Вам потрібно знайти польського роботодавця і отримати від нього запрошення для одержання робочої візи. Для того, щоб Ваша дитина могла виїхати з Вами, їй також слід одержати національну польську візу. Однак Ви повинні попередньо отримати підтвердження дошкільного польського закладу про те, що вони приймуть дитину, або підписати договір з польською нянею. Повну інформацію дивіться на сайті Посольства. http://kijow.msz.gov.pl/uk/konsulski_ta_wizowi/wizowa_info/nacjon_perelik/


Марія   22.02.2015 21:39

Ми з онукою збираємося їхати в гості до сина х України в Росію,які документи потрібні дитині.

Модератор

Якщо вона неповнолітня - свідоцтво про народження та згода обох батьків на перетин кордону, якщо тата не буде в пункті перетину кордону з українського боку. Якщо дитині більше 16 років, то достатньо паспорту громадянина України.


Володимир   20.02.2015 16:17

Чи потрібно якісь папери при перетені кордону з Росією батьків і неповнолітніх дітей?

Модератор

Якщо є обоє батьків - не потрібно. Якщо лише один з них - потрібно нотаріально завірений дозвіл на виїзд з України другого з батьків. Проїзд здійснєються за внутрішніми паспортами і свідоцтвом про народження дітей.


Ольга   20.02.2015 09:20

Доброго дня. Підскажіть будь ласка я з дитиною хочу поїхати в Грузію в гості, дитині 14 років в моєму закордонному паспорті він записаний та вклеїна його фотокартка чи потрібно робити йому проїздний квиток. Дякую.

Модератор

Ні, дитина може бути вписаною у Ваш паспорт.


оля   17.02.2015 14:40

доброго дня. я з дитиною її3 рочки хочемо їхати до Польщі які для цього потрібні документи вона є в писана в мене в паспорті і є нотаріальний дозвіл батька що ще потрібно для цього щоб переїхати польську границю дякую

Модератор

Вам потрібно одержати візу на себе і на дитину, і разом з згодою батька - це всі необхідні документи.


наталія   17.02.2015 08:55

Добрий день. Чи потрібно робити проїзний документ на дворічну дитину якщо фотокартка дитини вде вклеєна в паспорт матері???дякую

Модератор

Ні, не потрібно.


Юлія   19.02.2015 10:37

Я не зовсім зрозуміла з відповідей, якщо батько іноземець, згоди батька не потрібно? Я матір хочу з дитиною 3х років поїхати на відпочинок.

Модератор

Так, така згода є непотрібною, якщо якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини. Детальніша інформація на http://dpsu.gov.ua/ua/activities/skipping/skipping_4.htm


Ірина   23.06.2015 13:38

Підкажіть будь ласка, чи потрібно дозвіл від батька іноземця для оформлення закордонного паспорту дитині?

Модератор

Зверніться,будь ласка,в Дуржавну Міграційну службу: Гаряча лінія (044) 278-50-30 (044) 253-82-01 Паспортний сервіс (044) 392-01-94


Надежда   23.06.2015 13:45

Доброго времени суток. Я с мужем и ребенком приехали в Россию с Украины. Сейчас я и ребенок будем ехать назад в Украину, без мужа. Скажите пожалуйста, на Украинской границе можно будет проехать с русским нотариальным согласием отца, или обязательно предоставить Украинское? И какие еще документы нужны на ребенка, есть только свидетельство о рождении? Спасибо.

Модератор

Контактный телефон для получения справочной информации о порядке выезда из Российской Федерации и въезда в Российскую Федерацию российских и иностранных граждан 8 (495) 626-77-40 (с 09.00 до 18.00 по рабочим дням).


павло   15.02.2015 10:47

добрий день мені 17 років я живу з мамою в україні а батько в россії мені цікаво які документи потрібні щоб виїхати до россії одному без батьків родився я в россії а живу в україні ?

Модератор

Станом на нинішній момент Вам потрібно лише внутрішній український паспорт.


Vova   14.02.2015 00:19

Чи можна самостійно в 15 виіхати в польщу?

Модератор

Ні, самостійно не можна. Більше інформації на http://dpsu.gov.ua/ua/activities/skipping/skipping_4.htm


Софія    12.02.2015 17:34

Мені 17 років, в липні буде 18...хочу в березні поїхати в Білорусь з друзями, мені потрібен дозвіл на перетин кордону від батьків, чи буде достатньо паспорту?

Модератор

Відповідно до "Правил перетинання державного кордону громадянами України", виїзд за кордон неповнолітніх дітей-громадян України після досягнення 16-річного віку здійснюється без дозволу на перетин кордону від батьків. Тому достатньо буде паспорту.


Наталія   12.02.2015 12:15

Добрий день! Розлучена з чоловіком, є син 10 років. Запланували на травневі свята поїздку за кордон (у Польщу). Батько дитини дав нотаріально затверджений дозвіл на вивіз дитини за кордон, терміном на 1 рік, починаючи з травня 2015 року. Даний документ оформили уже, так як колишній чоловік - міліціонер і з дня на день можуть відправити в АТО. Чи можуть виникнути непорозуміння при перетині кордону, адже пройде більше трьох місяців на час перетину кордону від дати видачі такого дозволу. Наперед вдячна за відповідь!

Модератор

Ні, непорозуміння не повинні виникнути, адже така згода може бути як разовою, так і на певний термін. Основне - Ви будете подорожувати з дитиною по дозволу, який є чинним на момент перетину кордону.


іванна   23.04.2014 19:44

Добрий день!Я з однорічною дитиною хочу поїхати до чоловіка в гості у Росію(чоловік там працює, тимчасово приписаний і має дозвіл на роботу).З документів у мене є закордоний паспорт де вписана дитина і свідоцтво про народження. Чи потрібна нотаріально завірена згода батька на виїзд дитини до Росії? дякую!!!!!

Модератор

Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724) Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється: 1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску; 2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків: якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном; у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій: - свідоцтва про смерть другого з батьків; - рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; - рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; - рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; - рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків; - довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).


маріана   23.04.2014 22:23

якщо сестра повернулась два тижні тому з росіі може вона тепер знову поіхати і що для того потрібно в неі там син!

Модератор

Державна Прикордонна служба: 044-527-63-63


Людмила   21.04.2014 12:57

Доброго дня! Маю дозвіл на тимчасове проживання у Туреччині і стою на консульському обліку. Чи потрібні мені додаткові документи для виізду з України з двохрічною донькою ( батько -громадянин Турецької Республіки)?

Модератор

Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724) Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється: 1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску; 2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків: якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном; у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій: - свідоцтва про смерть другого з батьків; - рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; - рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; - рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; - рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків; - довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).


кушнірук інна   03.02.2015 11:47

добрий день, в мене до вас таке питання, чи потрібно дитині паспорт для виїзду за кордон якій ще немає 2 двох років????????

Модератор

Інформацію щодо виїзду неповнолітніх дітей Ви можете знайти в цій статті.Відповідно до ст. 2 «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому у паспорти батьків з 5-ти річного віку дітей вклеюються фотокартки.http://dpsu.gov.ua/ua/activities/skipping/skipping_4.htm


Наташа   01.02.2015 15:16

Добрий день!Скажіть будь ласка,я планую з дитиною поїхати за кордон,з чоловіком розлучені.Чи потрібно мені робити проізний для дитини чи достатньо тілтьки вписати в закордонний паспорт(Дитині 3 роки).І які взагалі мені потрібно мати документи.Дуже дякую.

Модератор

Ви можете прочитати про те,які необхідні документи для перетину кордону на сайті : http://www.polandvisa-ukraine.com/other.html


Тетяна   12.04.2014 17:38

Дитина у віці 15 років може перетинати державний кордон України без супроводу (взагалі, без батьуів або інших осіб) при наявності нотаріально засвідченого обома батьками дозволу на самостійний виїзд?

Модератор

Ні.Стаття 313 Цивільного кодексу України передбачає, що особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.


Наталья   27.01.2015 00:39

Добрый вечер! Мы находимся в Луганской обл(зона АТО), хотели бы выехать в Россию. Но у моей дочери нет паспорта (ей 16 лет и 6 мес.) не получили так как небыло бланков.Нам оформили "ТИМЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ що підтверджує особу громадянина України" термін дії: до закінчення АТО. МОЖЕТ ЛИ ОНА ПО ЭТОМУ ДОКУМЕНТУ ВЫЕХАТЬ С УКРАИНЫ В РОССИЮ???

Модератор

Державна Прикордонна служба: 044-527-63-63


Неля   26.01.2015 11:51

На який термін можна взяти дозвіл у батька на виїзд в Росію?

Модератор

Ви самі вирішуєте згідно того,який термін може виписати нотаріус.Зазвичай усі дозволи діють 90 днів.


марія   23.01.2015 20:14

доброго дня!якщо ми з дитиною хочемо поїхати закордон до бабусі а батько недає дозволу на виїзд дитини за кордон.чи можливо виїхати нам коли дитина буде вписана у мій паспорт.що в такому випадку можна зробити порадьте

Модератор

Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724) Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється: 1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску; 2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків: якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном; у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій: - свідоцтва про смерть другого з батьків; - рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; - рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; - рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; - рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків; - довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).


іра   23.01.2015 20:17

чи можна вивезти дитину без згоди одного з батьків коли ми розведені

Модератор

Ви можете прочитати про випадки,коли не вимагається нотаріальна згода одного із батьків у статті.


миша   20.01.2015 16:09

Пидскажить яки документи потрибно щоб мати з дитиною 4роки вийхала у польщу чоловик дав згоду на вийзд дитини по новим законам кажуть що треба мати запрос и видкритий рахунок пидскажить будласка що робити.

Модератор

Ви не вказали з якою метою Ви хочете поїхати в Польщу. Проте, для неповнолітніх осіб (до 18 років) потрібно надати: оригінал та копію свідоцтва про народження; якщо у батьків/офіційних опікунів є діючі Шенген візи, до справи також необхідно долучити копії цих віз разом з першою сторінкою закордонного паспорта батьків/офіційних опікунів; у запрошенні / бронюванні готелю повинні бути вказані дані всіх подорожуючих осіб; нотаріально завірений дозвіл від батьків/офіційних опікунів на виїзд дитини закордон, що містить наступну інформацію: країни виїзду (Польща та інші країни Шенгенської угоди), чітко зазначений термін дії нотаріально завіреного дозволу на виїзд закордон (число/місяць/рік). У випадку, якщо дитина їде у супроводі третьої особи, нотаріально завірений дозвіл повинен містити дані цієї особи. Також додатково необхідно надати її/його діючу візу та копію першої сторінки закордонного паспорта; якщо для відкриття візи для неповнолітньої особи подається закордонний паспорт одного з батьків/офіційних опікунів до якого вона вписана, дозвіл від нього/неї подавати не потрібно. Будь ласка, зауважте, що в такому випадку документи може подавати виключно той з батьків, до закордонного паспорту якого вона вписана; якщо є тільки один опікун, необхідно надати рішення суду про одноосібне опікунство, свідоцтво про смерть або інший підтверджуючий документ. http://www.polandvisa-ukraine.com/tourist_documents.html


Павло   23.06.2015 13:37

Доброго дня, підскажіть, будь ласка, якщо я з дружиною та донькою (7 років буде 10.07.15) хочу поїхати в Крим, враховуючи нещодавні зміни в законодавстві, які документи необхідно мати на доньку? У нас з дружиною в загранпаспорті вклеїна фотокартка доньки. Чи цього достатньо? Та й в якому н.п.а. чітко вказано, що саме це достатньо? Оскільки ці останні зміни мене зовсім заплутили. Дякую дуже.

Модератор

Для громадян України проходженню прикордонного контролю відбуватиметься за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону України «Про громадянство України» або статтею 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, тимчасове посвідчення громадянина України, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, проїзний документ дитини). Відносно громадян України, що не досягли 16-річного віку діятиме порядок, передбачений Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.http://old.minjust.gov.ua/33300


Людмила   30.12.2014 14:51

Проживаю в Італії зі своєю 3-річною донькою , маємо дозвіл на перебування . Батько дитини (теж українець) проживає в одному місті з нами. Ми розлучені. Хочу відвідати своїх батьків в Україні . Дозвіл батька на виїзд дитини за кордон України потрібен все рівно , якщо і він тут проживає чи мені достатньо буде стати на консульський облік( тимчасовий , бо permesso di sogg. дійсне до серпня 2016 року )????

Модератор

Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/3857-12 Зверніться ,будь ласка, також у Прикордонну службу Італії.


Станіслава   30.12.2014 13:56

Мені 17, і я хочу тимчасово виїхати у Республіку Білорусь. Які документи мені потрібні, щоб без перешкод перетнути кордон?

Модератор

Державна Прикордонна служба: 044-527-63-63


Юля   13.12.2014 22:33

Добрий день. Мені 17 років навчаюсь у франції планую їхати на Україну під час канікул і хотіла б взнати чи не буде у мене проблем коли я буду повертатись у францію без батьків ?

Модератор

Державна Прикордонна служба : 044-527-63-63


Володимир   11.12.2014 15:11

Якщо я правильно зрозумів, я виізжаю в росію, і можу з собою взяти свого сина, йому сімнацять минуло, мені непотрібний дозвіл матері, і він так як і я може перетнути кордон по внутрішньому паспорту громадянина Украіни, через білорусію?

Модератор

Якщо Ви рушаєте в Росію через Білорусію Вам потрібно їхати не по внутрішньому ,а саме по закордонному паспорту. Для уточнень краще звернутись в прикордонну Службу України: 044-527-63-63


Оля   18.11.2014 20:37

Доброго дня! Чи потрібно проїздний документ і дозвіл батьків 17-ти річній неповнолітній дитині, для поїзки до Республіки Білорусь???

Модератор

до Республіки Білорусь: діти – громадяни України можуть перетинати державний кордон за наявності проїзного документа дитини, або за паспортом громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків, у який вони вписані, та у його супроводі.Всі ці дані є в статті.Згідно зі статтею 313 Цивільного кодексу України особа, яка досягла 16-річного віку має право на самостійний виїзд з України. Для здійснення поїздки відповідно до Угоди між Урядом України про безвізові поїздки громадян України така особа повина мати паспорт громадянина України, або проїзний документ дитини (з 18-річного віку - паспорт громадянина України для виїзду за кордон).


Оксана   15.11.2014 22:40

Які потрібні документи дитині13років крім проїздного документа, щоб поїхати у Чехію.Дитина сирота,а я є її опікуном.Візу дитина має відкриту вже.

Модератор

http://www.mzv.cz/kiev/uk/x2004_09_06/vizova_informace/index.html


Ганна   15.11.2014 13:02

У нас з чоловіком є дозвіл на проживання в Іспанії(пермісо) на 5 років.Двоє дітей (1.5р і 5 років)народжені в Іспанії,зараз перебувають в Україні і не мають дозволу на проживання закордоном.Які документи потрібні дітям щоб поїхати в Іспанію?

Модератор

Ви можете почати процес по воззєднанню родини із неповнолітніми дітьми та виготовлення доволу на перебування.Тим більше в Іспанії Вам легше буде з ясувати що Вам для цього потрібно.


Людмила   29.10.2014 10:43

Дитина у віці 2 років була вклеєна в закордонний паспорт матері, зараз дитині 5 років, чи потрібно змінювати фото для перетину кордону ?

Модератор

В 5-ти річному віці обов'язковим є наявність фото дитини в паспорті батьків, фото необхідно змінювати кожні 3 роки.


даша   29.10.2014 17:09

я планую поїздку до Білорусії з донькою 12років.Порадьде,що краще:вклеїти фото в закордонний паспорт чи зробити проїзний.

Модератор

Можете обрати будь-який варіант. Згідно законодавства України проїзний документ обов язково робити у віці 14 років.


Ганна   03.11.2014 22:24

Мій чоловік вивіз дитину до Росії на лікування і відмовився повертати її. Термін довіреності вже вийшов. Допоможіть будь-ласка, що робити і куди звертатися. Дякую

Модератор

Зверніться ,будь ласка,до адвоката.


Елена   10.11.2014 22:30

Может ли 16 летний ребенок пересекать границу Украина-Польша самостоятельно, без нотариальных разрешений родителей?

Модератор

Нам відповіли що до 18 років,незважаючи на Закон України, на кордоні все ще можуть вимагати нотаріально завсвідчений дозвіл на перетин кордону від батьків. Прикордонна Служба України: 044-527-63-63


Іван   08.10.2014 05:51

Дитина у віці 14 років їде на навчання за кордон. Ми з дружиною згідні на її виїзд та готові зробити дозвіл. Авілінії вважають дитину дорослою. Чи потрібно в такому випадку супровід та на кого його оформити якщо батьки не в змозі супроводжувати дитину?

Модератор

Потрібно мати з собою нотаріально завірені дозволи від обох батьків.Прикордонна служба України не дасть дозволу на самостійний перетин кордону дитині у віці 14 років.Варто взяти в супровід представника авіаліній,що буде супроводжувати дитину в дорозі та передасть її в руки старшого викладача,або іншої людини,що зустріне дитину закордоном.


Аня   26.09.2014 10:50

нам нужно выехать с украины в росийскую федерацию с ребенком возрастом 2года у нас руская довереность отец в росии нужна ли украинская довереность???

Модератор

Краще усього зателефонуйте в Державну Прикордонну службу: 044-527-63-63


Елена    23.09.2014 20:36

Здравствуйте,а нужно в 16 розрешение от родителей что бы переткнуть кордон России?

Модератор

Державна Прикордонна служба: 044-527-63-63


Іра   25.09.2014 10:35

Яка може бути відповідальність, коли порушено строк перебування 12-річної дитини за кордоном, якщо дозвіл батька був лише на три місяці? Які дії в такому випадку може вчинити батько?

Модератор

Це порушення закону,може бути порушена і справа про викрадення. Людина має право звернутись в СБУ та інтерпол для повернення дитини.


Олена   11.09.2014 23:54

Батько, мати і дитина - 3 роки (українці), виїджають за кордон в Россійську Федерацію на постійне місце проживання. Які документи, крім паспортів батьків та свідоцтва дитини потрібні? Чи потрібна виписка з постійного місця проживання? Закордонні паспорти? дякую!!!

Модератор

Державна Мі8граційна служба: Гаряча лінія (044) 278-50-30 Паспортний сервіс (044) 392-01-94 http://dmsu.gov.ua/posluhy/reestratsiya-znyattya-mistsya-prozhivannya


МИХАЙЛО   10.09.2014 22:33

Дочці минуло16років,має паспорт,мама перебуває вРФ на роботі.Я з дочкою хочемо поіхати в гості в Росію.Чи не буде проблем на кордоні.

Модератор

У нас були випадки,коли телефонувати люди і скаржились,що на кордоні дуже часто вимагають нотаріально засвідчений дозвіл на дитину для опікуна,який буде її супроводжувати від батьків або одного із батьків ,якщо є документи про одиночне материнство або позбавленння батьківських прав .Теж саме якщо 16 річна дитина їде сама.І хоча за законами України з 16 років дитина має право на самостійний виїзд проте часто через відсутність необхідних дозволів на кордоні їх повертають.Можете також уточнити інформацію в Державній Прикордонній службі : 044-527-63-63


Тетяна   05.09.2014 16:39

Хочемо з чоловiком i з дiтьми 7i3 роки поїхати в Росію чи обовязково проїздний документ і де він робиться.

Модератор

Зверніться будь ласка у Державну міграційнц службу: Гаряча лінія (044) 278-50-30 Паспортний сервіс (044) 392-01-94 http://dmsu.gov.ua/


Ганна   04.08.2014 00:06

Якщо мати одиначка з 2 дітьми одна титина записана на одного батька а інша на матір,як проїхати в Росію?І в Україну з легкістю можна приїхати з Росії???

Модератор

Державна Прикордонна Служба 044-527-63-63


Світлана   03.08.2014 07:56

Доброго дня, в мене питання: мені через 2 місяця 18, чи потрібно робити нотаріальну згоду батьків на виїзд з України в Ізраїль?

Модератор

Краще усього зателефонувати у посольство: Контакти Адреса: 01901 Україна, Київ, бульвар Лесі Українки, 34 Показати карту Тел: +380-44-586-15-00


Ира   23.06.2015 12:07

Доброго дня! Які документи необхідні для виїзду в Крим на відпочинок дитини, якій щойно виповнилось 16 років, але немає ще паспорта? Дитина їде з мамою.

Модератор

Для громадян України проходженню прикордонного контролю відбуватиметься за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону України «Про громадянство України» або статтею 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, тимчасове посвідчення громадянина України, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, проїзний документ дитини). Відносно громадян України, що не досягли 16-річного віку діятиме порядок, передбачений Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57. http://old.minjust.gov.ua/33300 Крім цього, в даному Порядку визначаються умови видачі територіальними органами ДМС іноземцям та особам без громадянства спеціальних дозволів для одноразового та багаторазового в'їзду до тимчасово окупованої території та виїзду з неї, а також форма спеціального дозволу.


Олена   09.06.2015 12:15

Добрий день.Батько моїх дітей громадянин Сирії я з ним я розлучена.Аліментів я ніколи не отримувала від нього. З ним не спілкуємось. Хочу з дітьми 12 і 14 років поїхати до Білорусії на відпочинок. Підскажіть будь ласка чи можу я з дітьми перетинати кордон без дозволу їхнього батька і які потрібні документи для цього.

Модератор

В статті перелічені документи,які необхідні для виїзду дітей закордон у такому випадку.


Уляна   06.06.2015 18:58

якщо мені 14 років і я хочу вилетіти за кордон до родичів, без батьків що робити

Модератор

стаття 313 Цивільного кодексу України передбачає, що особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними. Відповідно до частини другої статті 4 Закону України „Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” оформлення проїзного документа дитини провадиться на підставі нотаріально засвідченого клопотання батьків або законних представників батьків чи дітей у разі потреби самостійного виїзду неповнолітнього за кордон. У клопотанні мають бути зазначені відомості про дитину, а також про відсутність обставин, що обмежують відповідно до цього Закону право на виїзд за кордон (лише для дітей віком від 14 до 18 років). За відсутності згоди одного з батьків виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду. Виїзд з України на постійне проживання дітей віком від 14 до 18 років може бути здійснено лише за їх згодою, оформленою письмово і нотаріально засвідченою. Правила перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 року №57 із змінами і доповненнями, передбачають, що перетинання державного кордону для виїзду за межі України громадянами, які не досягли 16-річного віку, здійснюється лише за згодою обох батьків (усиновлювачів) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку. Виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється: 1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску; 2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску або якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном. Нотаріально посвідчена згода другого з батьків не вимагається у разі пред’явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій, а саме: свідоцтва про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків; довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).http://old.minjust.gov.ua/33300


елена   06.06.2015 22:15

Здраствуйте..Я з дитиною(7 років)плануєп поїздку в Росію..які документи потрібні?Батько дитини загинув...Та чи обовязково вписувати дитину в закордоний паспорт?..дякую..

Модератор

http://old.minjust.gov.ua/33300


Дарина   22.06.2015 17:01

Доброго дня! Мені 16 років, чи можу я поїхати в Німеччину до сестри самостійно? Що для цього потрібно?

Модератор

Оформлення віз для неповнолітніх дітей (віком до 18 років) зміст 1. Подання заяви на отримання візи 2. Проїзні документи 3. Заява особи, що має право опіки над дитиною, про її згоду на виїзд 4. Особливі випадки 1. Подання заяви на отримання візи Для кожної дитини необхідно заповнити окрему візову анкету, яку мають підписати особи, які мають право опіки над дитиною (як правило, батьки). Діти, яким вже виповнилося 16 років, додатково також власноруч підписують свою візову заяву. Для кожної дитини необхідно отримати окрему дату співбесіди. Діти, яким вже виповнилося 16 років, особисто приходять до Посольства. Діти віком до 16 років не повинні приходити на співбесіду особисто. Додатково необхідно мати такі документи: - заяву про згоду на виїзд дитини за кордон від осіб, які мають право опіки над дитиною (як правило, батьків), оформлену протягом останніх 6 місяців (ориґінал та копію) - свідоцтво про народження дитини (ориґінал та копію) - копію першої сторінки національного загальногромадянського або закордонного паспорта особи/осіб, яка/і підписала/и заяву про згоду на виїзд дитини за кордон http://www.kiew.diplo.de/Vertretung/kiew/uk/05/Visa/Antragstellungen/Minderjaehrige.html


Ольга   17.06.2015 00:47

Здравствуйте! Подскажите пожалуйста,я гр.России,имею пост.ВНЖ в Украине.Хочу с ребенком ,у которого только св-во о рождении,выданное в Украине,полететь в Россию на месяц в гости к родителям.Отец разрешение дает,нужен ли загран.ребенку или проездной?Или достаточно только свидетельства? Спасибо!

Модератор

ПЕРЕЛІК документів громадян України для в'їзду, виїзду, перебування і пересування територією Російської Федерації 1. Паспорт громадянина України. 2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон. 3. Дипломатичний паспорт. 4. Службовий паспорт. 5. Проїзний документ дитини. 6. Свідоцтво про народження для дітей віком до 16 років (за умови виїзду у супроводі батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або осіб, уповноважених на це батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками). 7. Посвідчення особи моряка (за наявності суднової ролі або витягу з неї). 8. Посвідчення особи на повернення в Україну (тільки для повернення в Україну). 9. Посвідчення члена екіпажу повітряного судна.


Евгений    17.06.2015 14:05

подскажите пожалуйста моему ребёнку 1 год. 1 месяц жена хочет сьездить отдохнуть в Крым но без мужа . ребёнок вписан в загран паспортжены и есть доверенность от меня на выезд за пределы Украины.что еще необходимо?

Модератор

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію АР Крим та виїзду з неї http://dpsu.gov.ua/ua/about/news/news_7405.htm


Даша   17.06.2015 18:28

Доброго дня, меня 16 років, цього літа хочу поїхати до Росії одна без батьків. Які потрібно документи щоб це зробити?

Модератор

Ви можете їхати по внутрішньому паспорту або по проїзному документу дитини та нотаріально завіреним дозволом на виїзд від обидвох батьків: http://old.minjust.gov.ua/33300


Руслан   17.06.2015 19:42

Здравствуйте. Мне исполнилось 16 лет в апреле этого года, но так, как родителей рядом не было - я не мог сделать паспорт гражданина Украины. Сейчас подали документы на изготовления паспорта, но мне срочно надо выехать на территорию России, в Москву. Смогу ли я САМ выехать, получается без паспорта и без свидетельства рождения (так как его забрали для изготовления), на территорию России только с "Проїздним документом дитини". Нужна ли доверенность от родителей? И пустят ли меня без паспорта?

Модератор

Ви можете їхати по проїзному документу дитини та із нотаріально завіреним дозволом від обох батьків.Проте,для уточнення Вам потрібно зателефонувати у Держану Прикордонну службу: 044-527-63-63.


Катерина   07.06.2015 14:56

Добрый день! Скажите пожалуйста,собираюсь ехать в Крым в гости, моя племянница 14 лет просится со мной, какие необходимы документы для пересечения ею границы, кроме нотариально завереного разрешения от ее родителей ? Заранее благодарна!

Модератор

http://dpsu.gov.ua/ua/about/news/news_7405.htm Відносно громадян України, що не досягли 16-річного віку діятиме порядок, передбачений Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.http://old.minjust.gov.ua/33300


Міша    07.06.2015 21:44

Доброго дня...мені 17,я хочу поїхати на неоф.роботу в польщу.які конкретно мені документи потрібні?яка віза?

Модератор

Ви можете легально працювати в Польщі у віці з 18 років та подавати документи для отримання робочої візи саме з цього віку.Щодо нелегальної роботи в Польщі це може закінчитись депортацією та внесенням у чорний список даних шенгенської зони.


Мария   08.06.2015 11:27

Добрий день. Підскажіть , будь ласка, чи потрібно мати нотаріальний дозвіл на перетин кордону від одного з батьків з Білоруссю дитини, що досягла 16-річного віку і має паспорт громадянина України

Модератор

Так,хоча по закону це не вимагається,проте на кордоні бувають випадки,коли вимагають дозвіл на перетин до 18 років. Державна Прикордонна Служба : 044-527-63-63


Світлана   28.07.2015 18:15

Доброго дня. Роз`ясніть будь ласка, які документи потрібні для того, щоб мати з дворічною дитиною змогла перетинути кордон з України в АР Крим.

Модератор

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію АР Крим та виїзду з неї http://dpsu.gov.ua/ua/about/news/news_7405.htm


катя   27.07.2015 21:45

подскажите пожалуйста. Мы вьехали в россию вместе с мужем и ребенком. Но потом я (мама) и ребенок уехали в Украину, а отец остался. Теперь нам снова нужно ехать в Россию с ребенком, но доверенности на выезд отец в Украине не делал. Можно ли ему выдать нотариальную доверенность в России и прислать ее нам? с Российской доверенностью пропустят?

Модератор

Так,він повинен зробити довіреність у Росії і надіслати вам.


Ірина   27.07.2015 23:07

Добрий день!Я з сином, якому 7 років хочу поїхати до чоловіка який працює в РФ.Він вислав доручення на вивоз сина, яке виписав російський нотаріус.Чі буде воно чине під час перетину кордону або чоловіку треба їхати на Україну.Посольства України щоб засвідчити доручення побизу немає.

Модератор

Це доручення має бути дійсним.Щоб уточнити можете зателефонувати в Державну Прикордонну службу.Можливо доведеться перекласти українською. 044-527-63-63.


Оксана   28.07.2015 12:33

Доброго дня! Підскажіть, я громадянка України, маю доньку 5 років, розлучена, чи потрібна згода батька на вивіз дитини на постійне місцеперебування в Білорусію? І які взагалі потрібні документи мені і дитині?

Модератор

Так.Згода батька потрібна.Ви можете знайти необхідну інформацію на сайті:http://old.minjust.gov.ua/33300 Переезд в Республику Беларусь обусловлен получением разрешения на постоянное проживание. http://ukraine.mfa.gov.by/ru/consular_issues/coml/


Світлана   27.07.2015 15:59

Добрий день, скажіть будь- ласка, дитині через півроку буде 18 років, має дорослий закордонний паспорт. Чи потрібний дозвіл батьків на виїзд до Польщі? Дякую.

Модератор

Зазвичай дітям до 18 років потрібно мати для пред явлення на кордоні дозвіл від батьків на виїзд. Краще усього уточніть це питання в Державній Прикордонній Службі: 044-527-63-63


Вячеслав   02.07.2015 12:29

Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, які документи необхідно оформити бабусі, що відвезти внука до батьків, які проживають в Германії (мати на консульському обліку, батько громадян Германії) Дякую

Модератор

Правила перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 року №57 із змінами і доповненнями, передбачають, що перетинання державного кордону для виїзду за межі України громадянами, які не досягли 16-річного віку, здійснюється лише за згодою обох батьків (усиновлювачів) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку. Виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється: 1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску; 2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску або якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном.


Інна   27.07.2015 15:06

добрий день, Я громадянка України мій син громадянин Великобританії (2 роки). Скільки часу мій син може перебувати в Україні? Дякую

Модератор

Для громадян Великобританії: Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб


Інна   06.07.2015 09:35

Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, у випадку, якщо дитині виповнилося 16 років. За умови, що батьки не беруть участь у її вихованні. Чи може така дитина виїхати в Росію та навчатися там? Що для цього потрібно? Заздалегіть вдячна

Модератор

Відповідно до частини другої статті 4 Закону України „Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” оформлення проїзного документа дитини провадиться на підставі нотаріально засвідченого клопотання батьків або законних представників батьків чи дітей у разі потреби самостійного виїзду неповнолітнього за кордон. У клопотанні мають бути зазначені відомості про дитину, а також про відсутність обставин, що обмежують відповідно до цього Закону право на виїзд за кордон (лише для дітей віком від 14 до 18 років). За відсутності згоди одного з батьків виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду. Виїзд з України на постійне проживання дітей віком від 14 до 18 років може бути здійснено лише за їх згодою, оформленою письмово і нотаріально засвідченою. Правила перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 року №57 із змінами і доповненнями, передбачають, що перетинання державного кордону для виїзду за межі України громадянами, які не досягли 16-річного віку, здійснюється лише за згодою обох батьків (усиновлювачів) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку. http://old.minjust.gov.ua/33300 Вона може перебувати до 90 днів і за цей час поступити в навчальний заклад.На основі цього Вона має зареєструватись і повинна оформити тимчасове місце проживання.Вам потрібно звертатись в міграційну Службу Росії: http://www.fms.gov.ru/treatment/review/list.php?ID=898


Наталя   06.07.2015 17:26

Добрий день. Чи можу я поїхати з дитиною в Росію до чоловіка,якщо він там працює? Чи потрібний дозвіл батька? Дитині 6 рочків і він вписаний у мій паспорт.Дякую.

Модератор

Вам потрібно мати нотаріально завірений дозвіл від батька на виїзд із дитиною закордон,а саме у Росію ,із мамою і на вказаний термін для перетину Кордону Україна-Росія.


Юлія   06.07.2015 18:29

Добрий день, напишть, будь ласка,чи потрібен дитині 17 років з закордонним паспортом, нотаріально затверджений дозвіл батьків для поїздки в Польщу, на танцювальний фестиваль?

Модератор

Так,краще зробити,тому що були випадки,коли не випускали дітей віком до 18 років без таких дозволів.Краще зателефонувати додатково у Державну Прикордонну Службу: 044-527-63-63


Олеся   06.07.2015 18:56

Добрый день.Ситуация такая,в свидетельстве о рождении ребенка,не указано,что отец иностранец,только имя и фамилия есть.Брак наш зарегистрирован.Фамилии одинаковы.Имеется копия внутреннего паспорта отца-иностранца,с нотариальной подписью и переведено,и нотариально заверено.Нужно ли оформлять разрешение на выезд из Украины нам двоим с ребенком,летим к отцу.

Модератор

Виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється: 1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску; 2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску або якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном. Нотаріально посвідчена згода другого з батьків не вимагається у разі пред’явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій, а саме: свідоцтва про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків; довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).


Олеся   07.07.2015 12:28

Добрий день. Таке питання: батько моєї дитини - іноземець, громадянин США, на даний час він робить нашій донці американський паспорт. Дівчинка народилась в україні і є українкою. Чи зможе він вивезти доньку з України без моєї згоди, маючи на руках її американській паспорт?

Модератор

Так,може,але якщо в доньки є посвідка на вибуття на ПМП в США: Виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється: 1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску; 2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску або якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном. Нотаріально посвідчена згода другого з батьків не вимагається у разі пред’явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій, а саме: свідоцтва про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків; довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).


Наталія   13.07.2015 09:52

Хочу з сином 14 років їхати до бабусі в Росію. Батько дитини в АТО. Як оформити виїзд за кордон?

Модератор

На жаль,Нотаріально посвідчена згода другого з батьків не вимагається лише у разі пред’явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій, а саме: свідоцтва про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків; довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері). Можливо Вам потрібно взяти довідку із воєнкомату про ситуацію,що склалась,оскільки такі причині ще не були враховані при складанні закону про виїзд неповнолітньої дитини закордон.


Олена   13.07.2015 12:39

Подружжя хоче поїхати в гості до Білорусії з трьома неповнолітніми дітьми. Проїзні документи на дітей є. Чи потрібно обов"язково страхувати дітей?

Модератор

На сайті посольства Білорусії є така інформація: Между Республикой Беларусь и Украиной установлен безвизовый режим. Граждане Украины пересекают украинско-белорусскую границу по паспорту гражданина Украины либо по паспорту гражданина Украины для выезда за границу. Согласно нормативно-правовым актам Украины, дети в возрасте до 16 лет имеют право на выезд за пределы Украины только в сопровождении родителей либо с их письменного согласия, заверенного нотариально. При пересечении границы ребенку необходимо иметь собственный проездной документ ребенка, либо, при следовании в сопровождении родителей, он может быть вписан в паспорт гражданина Украины для выезда за границу (загранпаспорт) одного из родителей, при этом в указанный документ вклеивается фотография ребенка (с 5-ти лет) и проставляются необходимые реквизиты в органах паспортизации Украины.


Оксана   20.07.2015 13:09

Якщо фото дитини вклеяне в паспорт матері в 2014, потрібно оновлювати фото в 2015?

Модератор

Фото потрібно оновлювати кожен рік по мірі дорослішання дитини. Зверніться,будь ласка, у Міграційну служба,тому що з 1 квітня 2015 року цю процедуру відмінили.


Аліна   20.07.2015 16:37

доброго дня! Мені 17 років, чи можу я самостійно їхати до Італії через Польщу?

Модератор

Вам потрібно мати нотаріально завірений дозвіл від обох батьків на поїздку до країн шенгенської зони та вказати на який період.


Наталья   22.07.2015 20:05

Какие сейчас привила выезда в Крым ,взрослым и детям?Какие нужны документы?

Модератор

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію АР Крим та виїзду з неї http://dpsu.gov.ua/ua/about/news/news_7405.htm


наталія   23.07.2015 10:50

Скажіть,будь ласка, які дані про особу, що їде за кордон з чужою дитиною, мають вказуватися в нотаріальній згоді батьків?

Модератор

Зразок заяви: http://www.algol.com.ua/_lib/blocks.php?jump=43


Зоряна   27.07.2015 11:38

Підскажіть будь-ласка. Бабуся вивозила дитину за кордон по дозволу чи може дитину привести з Польщі моя сестра

Модератор

В такому випадку сестра теж повинна мати дозвіл на супровід дитини від батьків.Вам краще зателефонувати в Державну Прикордонну Службу: 044-527-63-63


Михайло   19.07.2017 11:56

Доброго дня. Дружина летить з сином в Росію транзитом через Мінськ (всі дані про маршрут з пересадкою і кінцевим пунктом подорожі вказані у електронному квитку). Ми завірили у нотаріуса дозвіл на вивіз дитини по усіх правилах, але там вказаний виїзд у Російську Федерацію. Чи випустять сина при демонстрації прикордоннику цього квитка з вказаним кінцевим пунктом прильоту у Росії?

Модератор

Потрібно зробити в такому випадку ще дозвіл на виїзд у Білорусь інакше наші прикордонники скоріше за усе Вас не пропустять із дитиною. 044-527-63-63


Юрій   30.08.2015 11:54

Підскажіть які потрібні документи для перетину кордону з Росією з дитиною віком 5років

Модератор

ПЕРЕЛІК документів громадян України для в'їзду, виїзду, перебування і пересування територією Російської Федерації 1. Паспорт громадянина України. 2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон. 3. Дипломатичний паспорт. 4. Службовий паспорт. 5. Проїзний документ дитини. 6. Свідоцтво про народження для дітей віком до 16 років (за умови виїзду у супроводі батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або осіб, уповноважених на це батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками). 7. Посвідчення особи моряка (за наявності суднової ролі або витягу з неї). 8. Посвідчення особи на повернення в Україну (тільки для повернення в Україну). 9. Посвідчення члена екіпажу повітряного судна.


Ірина   13.09.2015 21:50

Доброго дня ! Для виїзду в Росію з 8-річною донечкою,мені потрібно:свідоцтво про народження(донечки), дозвіл від батька нотеріально завірений??? (є свідоцтво про розлучення)

Модератор

Так,потрібно мати нотаріально завірений дозвіл від батька дитини.Детальніше: http://old.minjust.gov.ua/33300


Вова   30.06.2017 11:48

Мені 16р. Внутрінній паспорт оформляється,буде тільки щерез місяць. Чи можу я переткнути кордон Росії з свідоцтвом про народження

Модератор

Прикордонна служба України: 044-527-63-63


Саша   30.06.2017 11:02

Чи може дитина віком 14 років, яка тимчасово живе у Німеччині (є відмітка про тимчасовий консульский облік у проїздному документі дитини) самостійно літіти з України в Нісеччину? При цьому є нотаріальні дозволи на це від кожного з батьків.

Модератор

До повноліття дитина не має права подорожувати без супроводу.Якщо ж дитина летить до батьків,в такому випадку в дорозі її має супроводжувати представник авіаліній.


Юрій   30.03.2016 16:48

Доброго дня, проживаємо в Німеччині, громадяни України. Стоїмо на тимчасовому консульському обліку - відповідні печатки в документах дорослих та дітей. Чи можуть діти вїзжати та виїзжати в/з України з одним із батьків без нотаріального дозволу іншого з батьків?

Модератор

Ні.Якщо повернутись в Україну таким чином можна,то виїхати назад до Німеччини ні : http://dpsu.gov.ua/ua/activities/skipping/skipping_4.htm


Оксана   30.03.2016 18:02

Які потрібно документи щоб брат привіз дитину до росії коли я знаходжуся тут і мати одиночка

Модератор

Виїзд за кордон неповнолітніх дітей - громадян України : http://dpsu.gov.ua/ua/activities/skipping/skipping_4.htm


Ірина   23.01.2017 13:44

Я з чоловіком та дитиною проживаю в Італії. Офіційно, з документами. У 2014 році їздила в Україну з сином. Чоловік оформив дозвіл на вивіз дитини з України. Тому повернулися без проблем. Зараз знову хочу їхати з дитиною. Чоловік залишається в Італії. Чи потрібен новий дозвіл чи цей ще дійсний? Дякую

Модератор

В вашому дозволі вказано термін. Якщо ні ,то треба.


Альбіна   04.04.2016 00:16

Доброго дня,підкажіть мені будь ласка . Мені 17 років , чи зможу я виїхати відпочиватиза кордон без батьків і лише з дозволом лише одного з батьків ?

Модератор

Державна Прикордонна Служба: 044-527-63-63


Ульяна   22.01.2017 16:05

Доброго дня) Мені 17 років. Чи можу я перетнути кордон Польші без супроводу батьків, якщо я вже маю закордонний паспорт?

Модератор

Так.


Аня   21.01.2017 16:03

Добрий день! Підскажіть, як можу вивезти дітей до Словакії на постійне перебування.Я одружуюсь з іноземцем. Розірвання попереднього шлюбу ще невідбулось, батько дітей відмовляється надати дозвіл на виїзд дітям.Як легше буде вирішити цю проблему.Дуже вам дякую!

Модератор

Ви маєте розірвати ваш попередній шлюб. А з своїм колишнім чоловіком якось маєте домовлятися.Краще проконсультуйтеся з юристом.


Юлія   18.05.2017 22:41

Доброго дня! Я одинока мати, хочу поїхати з дочкою(4 роки) на відпочинок до Турції. В свідоцтві батько вписаний, але розписані не були, разом не живем.Чи потрібен від нього дозвіл на вивіз дитини?

Модератор

Так,Вам потрібно отримати нотаріально завірений дозвіл від батька дитини.


Наталія   16.03.2017 17:13

Доброго дня, У моєї дитини проїзний докумен дійсний до 09/2017. Який останній термін перетину кордону України?

Модератор

Зверніться будь ласка в Прикордонну службу України 044 527 63 63.На скільки нам відомо за пів року до закінчення терміну дії паспорта.


Оля   30.09.2016 02:20

Скажіть будь-ласка,як я маю робочу візу від воєводи польську до праці чи можу я дитину привезти до себе до себе за кордон.?і які я мушу мати з собою документи?

Модератор

Якщо віза від воєволди Ви можете відкривати дитині візу 23 - інша причина виїзду супровід) на основі вашої візи.Також добре мати запрошення від навчального закладу чи садочку про те,що дитина буде навчатись або буде під наглядом.Проте краще дізнаватись цю інформацію у посольстві.


Світлана   05.04.2017 14:04

Підкажіть, будь ласка, якщо мати з 15-річною дитиною (українці) знаходяться в Росії і бажають на деякий час приїхати в Україну, чи потрібна згода батька. Якщо так, чи достатньо нотаріальної згоди, посвідченої російським нотаріусом (без апостиля) і чи не буде проблем, якщо згода буде складена російською мовою? Чи має бути лише українською?

Модератор

Конкретизуйте, будь ласка, Ваше запитання, звернувшись на «Національну гарячу лінію із протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів» за телефонами: 527 (безкоштовно для абонентів стільникового зв’язку) 0800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів)


коля   18.04.2017 19:40

Доброго дня.Підскажіть будласка чи можу я виїхати в Росію самостійно без дозволу батьків .З пластиковим паспортом

Модератор

З 16 років можна самостійно перетинати кордон України.


Юля   27.04.2017 16:58

Доброго дня хочу їхати в Польщу на 3 місця мені 17років треба мати запрошеня тут мені зробити не можуть бо я не повнолітня а як це зробити в Польщі ?

Модератор

Для того ,щоб ви могли відкрити робочу візу вам має бути 18 років.


Іванка   07.04.2017 00:27

Чи може приїхати дитина самостійно в Іспанію.до мами на два тижні.дитина має 17років і має біометричний паспорт.дякую.

Модератор

Може.


Ирина   11.04.2017 16:22

Якщо произний квиток дитини закинчуэться 22липня а ми хочемо 10 травня виихати за кордон..чи будуть проблеми.?кажуть 6 мисяцив повинен бути дийсний..це правда?

Модератор

Додатково взнати інформацію ви можете в Міграційній службі. По нашій інформації паспорт повинен бути дійсним ще 6 місяців від запланованої поїздки.


Юлія    30.04.2017 10:29

Добрий день. А якщо батько добровільно відмовився від батьківських прав , наторіально завіривши документ , чи можу я скористатися цим документом замість його згоди ?? Не хочу турбувати його . Думаю ,що його відмова має більше значення ніж дозвіл .

Модератор

Так,цей документ дозволяє Вам їхати без його нотаріальної згоди на виїзд.


Віталій   04.03.2017 16:39

Доброго дня. Сину 15 років-проїзний документ, який видавався у 2014 році щойно перестав діяти. Фото сина вклеєні в наші з дружиною закордонні паспорти-на цьому фото сину 7 років. 16 років сину виповнюється через три місяці. Чи можна поїхати на відпочинок з сином за кордон без дитячого проїзного документу ? Чи можна отримати паспорт громадянина україни особі яка ще не досягла 16 річного віку? Дякую

Модератор

Маєте виготовити синові закордонний паспорт,бо з того часу він змінився.Всі інші запитання до Міграційної служби.


Галина   11.04.2017 11:54

Підскажіть,будь ласка хочу з дитиною поїхати в Крим. Дитині 4 роки, записана на матері в графі батько прочерк,чи потрібен загран паспорт йому,і дозвіл батька?

Модератор

Поки що можна їхати по українських документах. Якщо в графі по-батькові записано -зі слів матері-то дозволу не потрібно.


Наталія   01.05.2017 17:17

Підкажіть чи потрібен закордонний паспорт для поїздки в Росію (м. Нальчик)до родичів терміном на 2-3 тижні. Які потрібні документи на дитину (13 років), якщо вона їде з бабусею?

Модератор

Ви можете поїхати по національному паспорту.Бабуся повинна мати нотаріально завірені дозволи від обох батьків.Це написано в статті.


Емілія   29.04.2017 11:54

Добрий день. Мені 17 років, чи можу я самостійно виїхати до Литви?

Модератор

Так,але краще зателефонуйте у Прикордонну Службу 044-527-63-63


Катя   20.03.2017 14:04

Доброго дня. Мені 16 років,чи можу я самостійно отримувати візу і перетинати кордон? Чи потрібен для цього дозвіл батьків?

Модератор

Як правило ви можете самостійно відкривати візу і подорожувати без дозволу батьків.


Дар`я   15.03.2017 12:35

"Якщо дитині більше 16 років, то достатньо паспорту громадянина України." - яка стаття або положення підтверджує цей вислів? підкажіть будь ласка. Дитина у віці 16 років може самостійно перетинати кордон без додаткових дозволів і документів?

Модератор

Згідно з Постановою від 31 березня 1995 року №231.


Андрій   23.04.2017 11:11

Я з повнолітнім братом хочу їхати у польщу на підзаробіток але мені 15 років,я зможу перетнути кордон з біометричним паспортом?

Модератор

Працювати ви зможете тільки з 18 років, а перетнути кордон ви зможете тільки по візі .


Ирына   09.04.2017 07:15

Скажiть я з чоловiком розлучина е син 10 рокiв.i донька 2 роки але доньчин тато iз Таджикiстану ми хочем поiхати в Таджикiстан .якi документи потрiбно на сина якщо я незнаю де ёго тато як я можу поiхати. I на доньку вiд ii тата що потрiбно.

Модератор

Вам потрібно звернутися до нотаріуса.


Іра   13.03.2017 16:33

Підкажіть будь ласка, з якого віку дітям потрібно робити окремі проїздні документи за кордон? Доньці 5р, вписана і вклеєна у мій закордонний паспорт, цього достатньо чи вона вже має мати свій паспорт?

Модератор

Вам потрібно звернутися в Міграційну службу і уточнити чи потрібно вашій дитині окремий документ.Ще залежить як давно було вклеїне фото дитини.


Катерина   31.03.2017 11:38

Добридень. хочемо з чоловіком та дитиною 3-х років поїхати до родичів у Білорусь, загран паспорти в нас є на всіх. Чи потрібен білет на потяг для дитини?

Модератор

Зверніться на залізничний вокзал.


Ірина    25.04.2017 19:38

Чи можна подавати матері на візу США дитині 5 років без дозволу батька,який є іноземцем?

Модератор

Зверніться за інформацією в консульство США, або в Прикордонну службу України 044 527 63 63.


Юлия   25.03.2017 21:24

Скажіть будь ласка,як діяти в такій ситуації : дитині 16 років, я планує їхати на змагання до Придністров'я,для поїздки потрібна нотаріально засвідчена згода 2ох батьків, але батько знаходиться за кордоном і не матиме можливості приїхати. Як діяти? Є можливість все ж таки поїхати?

Модератор

Зверніться до нотаріуса.який такі дозволи видає,може він вам щось порадить.


Аня   25.04.2017 15:21

Доброго дня.Моєму синові 10 років. Який документ потрібен дитині для перетину кордону в Росію . Заяву- дозвіл від батька маємо.Дякую.

Модератор

Свідоцтво про народження.


Лариса   25.04.2017 15:58

Доьрого дня. Дитині 15 років. Короткострокова поїздка в Москву із матір'ю. Чи достатньо для перетину кордону (прямим автобусним рейсом) дитиною таких документів: свідоцтва про нарождення, нотаріально посвідченого дозволу від батька та зворотнього білета.

Модератор

Так,достатньо.


Олександр   28.03.2017 14:31

Доброго дня. Дружина планує з неповнолітнім сином (11 років) поїхати до родичів у Росію. Які документи для виїзду у росію необхідні литині - дозвіл від батька, свідоцтво про народження чи потрібно закордонний паспорт? Дякую за відповідь.

Модератор

Поки що буде достатньо свідоцтва про народження і нотаріально завіреного дозволу від батька.


Вася   11.04.2017 21:23

Добрый вечер! Жена с ребенком едет в гости в росию,какие надо документи,(ребенку 2 года).Разрешение я оформил.

Модератор

Дитина-свідоцтво про народження і дозвіл на вивіз, дружині-паспорт ураїнський.


Крістіна   09.03.2017 11:37

Доброго дня. Підскажіть будь ласка,я розлучена і залишила своє дівоче призвіще а дититна має прзвіще за батьком, у мене є дозвіл від батька дозвіл на виїзд з дитиною на море, він дійсний, в аеропорту я показувала свідоцтво про розлучення, чому різні призвіща.Тепер одружилася і взяла призвіще чоловіка. Чи дійсний дозвіл на старе призвіще?? просто можна показати свідоцтво про розірвання шлюбу і нове свідоцтво про одруження, чи потрібно новий дозвіл?

Модератор

Телефонуйте ,будь ласка,у Пикордонну службу України 044-527-63-63


Катерина   31.03.2017 11:54

Добридень. хочемо з чоловіком та дитиною 3-х років поїхати до родичів у Білорусь, загран паспорти в нас є на всіх. Чи потрібен білет на потяг для дитини?

Модератор

Зверніться на залізничний вокзал.


Марта Панів   07.04.2017 14:47

Мені 17 років,в мене є біометричний паспорт.Чи зможу я поїхати на 2 тижні в Іспанію?Що для цього потрібно?

Модератор

Ви можете поїхати по туристичній візі, або по гостьовому запрошенні.http://www.migrantinfo.org.ua/country-articles/Spain/archive-viza-69.htm


Денис   12.03.2017 15:41

Доброго дня.В мене таке питання я громадянин Україним мені 17 років.Шо мені потрібно шоб перетнути кордон з Татом

Модератор

Закордонний паспорт з відкритою візою тієї країни куди ви їдете.


Ирина   14.03.2017 14:42

добрий день, прохання дати відповідь на таке питання: якщо тітка їде з племінницею на відпочинок, до Грузії, то мати оформляє дозвіл на виїзд дитини з тіткою,(по отцу- решения суда о лишении родительских прав второго из родителей;) але повертатись назад до України тітка буде сама, бо через деякий час мати приїде також до Грузії, і дитина повернется до України з мамою. Чи можливий такий перетин кордону, на митному посту питань не буде? Дякую

Модератор

Не повинно бути.Але ви можете уточнити інформаію в прикордонній службі України 044 527 63 63 .


Микола    25.04.2017 01:04

Доброго дня! Мене звати Микола. Я зі своєю сімєю проживаємо постійно за межами України. Літом я разом із моїм старшим сином (3 роки) плануєм навідати моїх батьків, при цьому дружина з нашим молодшим сином (2 місяці) залишатиметься за кордоном. На офіційному сайті Державної прикордонної служби України зазначено наступне: "Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724) Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється: ...... 2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків: якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;" Ні в моєму паспорті ні в паспорті дитини нічого не зазначено, але ми маємо картки постійного виду на життя. Чи достатньо предявлення цих карток на кордоні України при повернені в країну постійного проживання? Чи необхідно нотаріально посвідчену згоду другого з батьків? Якщо потрібно то чи достатньо завідчити це в нотаріуса в країні постійного місця проживання? Дуже дякую за інформацію!

Модератор

Вам потрібно звернутися в Прикордонну службу України 044 527 63 63 або зателефонувавши на гарячу лінію МЗС 044 238 1812.


Іван   05.04.2017 20:02

Доброго дня! Я працюю в Польщі вже два роки, все офіційно! На україні маю дружину і сина (1 рік). Хочу забрати їх до себе, які документи потрібні на вивезення за кордон дитини? Дякую!

Модератор

Закордонний паспорт,якщо їде з одним із батьків-то нотаріально завірений дозвіл від батька,який не їде.


Тетяна   14.04.2017 20:05

Доброго дня. Така ситуація: хочемо з сином поїхати в США. Сину 16 років, має закордонний паспорт. Чи потрібно робити нотаріально посвідчену згоду від батька на виїзд дитини? За законом, потрібно робити тільки до 16, але хочемо бути впевненими.

Модератор

За нашими даними можете їхати без згоди батька,але для більшої впевненості можете проконсультуватися з нотаріусом.


Лілія   27.02.2017 10:35

Скажить будь ласка Якщо мені є 16 років чи можу я самостійно пересікати кордон без супроводу дорослих ? Російський кордон

Модератор

Можете.Ви можете перетелефонувати в прикордонну службу Укрвїни 044 527 63 63


Дана   28.04.2017 18:51

Чи потрібен паспорт дитині в 13 років для виїзду з матір'ю за кордон

Модератор

Так,потрібний.


Зоряна   22.03.2017 14:46

Скажіть будь ласка чи потрібні окремі заграничні паспорта дітям якщо вони вписані в моєму.ми живем в Данії і діти мають пластикові візи.а хочемо поїхати в Іспаніж відпочивати.чи потрібно для дітей окремі паспорти чи вистачит тільки віз.

Модератор

Зверніться за уточнюючою інформацією в посольство Іспанії.


ІННА   14.03.2017 12:15

Доброго дня!Підскажіть,якщо дитина вписана в закордонний паспорт батьків,а дитині вже 15 років,вона може подорожувати з батьками в Єгипет. Чи потрібно оформити паспорт.

Модератор

Потрібно виготовити паспорт,бо зовнішній вигляд дитини змінився.


Людмила    26.02.2017 22:38

Підкажіть будь ласка хочемо всією сімєю поїхати відпочивати, діти вписані (є фото дітей) в мій закордонний паспорт чи потрібно виготовляти дітям проїздний документ для поїздки?

Модератор

Якщо діти дуже змінилися то тоді -так.Краще зателефонуйте в Міграційну службу для уточнення інформації.


Толя   19.02.2017 16:32

Мне 16 лет ,хочу выехать в РФ,есть внутрений паспорт ,нужны ли мне еще какие то документы для выезда???

Модератор

Теоретически ,да можете.Но в связи с ситуацией ,лучше сделать разрешение у нотариуса от родителей.


Людмила   17.02.2017 23:21

Доброго дня. В чотирирічному віці моя дитина була вписана в мій закордонний паспорт.Тоді ж була вклеєна її фотографія. чи може вона подорожувати зі мною по моєму паспорту.Дякую.

Модератор

Конкретизуйте, будь ласка, Ваше запитання, звернувшись на «Національну гарячу лінію із протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів» за телефонами: 527 (безкоштовно для абонентів стільникового зв’язку) 0800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів)


Тетяна   22.02.2017 19:28

Скажіть будь-ласка , який перелік документів потрібний для поїздки з дитиною в Тайланд на відпочинок для мами одиначки???? Дякую!

Модератор

Правила получения визы для граждан различных государств Страна Получение в консульстве Получение по прибытии * Без визы Примечание Австралия + До 30 дней Австрия + До 30 дней Азербайджан + Открывается 4-5 рабочих дня. Стандартный пакет документов. Англия + До 30 дней Андора + До 15 дней по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. Аргентина + 4 анкеты + вакцинация от желтой лихорадки (сертификат международного образца) Армения + Открывается 4-5 рабочих дня. Стандартный пакет документов. Бангладеш + Оформляется ТОЛЬКО в Консульстве Таиланда в Москве. Бельгия + до 30 дней Болгария + + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более оформляется в Консульстве. Стандартный пакет документов. Белоруссия + Открывается 4-5 рабочих дня. Стандартный пакет документов. Бразилия + До 30 дней Венгрия + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. Вьетнам + До 30 дней Германия + До 30 дней Голландия + до 30 дней Грузия + Открывается 4-5 рабочих дня. Стандартный пакет документов. Дания + До 30 дней Египет + Оформляется ТОЛЬКО в Консульстве Таиланда в Москве. Израиль + до 30 дней Индия + + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется ТОЛЬКО в Консульстве Таиланда в Москве. Индонезия + До 30 дней Иордания + Открывается 4-5 рабочих дня. Стандартный пакет документов + копия вида на жительство. Иран + Оформляется ТОЛЬКО в Консульстве Таиланда в Москве. Казахстан + + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. Канада + До 30 дней Кипр + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. Киргизия + Открывается 4-5 рабочих дня. Стандартный пакет документов. Китай + + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. Латвия + + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. Ливан + Оформляется ТОЛЬКО в Консульстве Таиланда в Москве. Литва + + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. Лихтенштейн + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. Люксембург + До 30 дней Македония + Открывается 4-5 рабочих дня. Стандартный пакет документов. Мальдивы + + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве Мальта + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. Мавритания + + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. Молдова + Открывается 4-5 рабочих дня. Стандартный пакет документов + копия внутреннего паспорта. Непал + Открывается 4-5 рабочих дня. Стандартный пакет документов. Нигерия + Оформляется ТОЛЬКО в Консульстве Таиланда в Москве. Оман + + До 15 дней – по прибыти, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. Польша + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. Россия + + До 30 дней. Если более 30 дней, визу необходимо получать в Консульстве с дальнейшим ее продлением на месте. Румыния + + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве.Стандартный пакет документов. Саудовская Аравия + + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. Сирия + Оформляется ТОЛЬКО в Консульстве Таиланда в Москве. Сербия + Открывается 4-5 рабочих дня. Стандартный пакет документов. Словакия + + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. Словения + + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. США + до 30 дней Таджикистан + Открывается 4-5 рабочих дня. Стандартный пакет документов. Тайвань + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. Турция + до 30 дней Украина + + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. Двукратная виза открывается только в Консульстве Таиланда в Киеве. Узбекистан + Открывается 4-5 рабочих дня. Стандартный пакет документов. Франция + До 30 дней Хорватия + Открывается 4-5 рабочих дня. Стандартный пакет документов. Чехия + + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. Черногория + Открывается 4-5 рабочих дня. Стандартный пакет документов. Швеция + До 30 дней Эстония + + До 15 дней – по прибытии, 16 дней и более – оформляется в Консульстве. Япония + До 30 дней Для граждан Афганистана и Ирака получение визы в Консульстве Королевства Таиланд в Киеве не возможно! Правила получения визы по прибытии в Таиланд * Если Вы прилетаете в Таиланд без предварительно оформленной в посольстве визы, то можете получить ее в аэропорту прибытия. Виза полученная по прибытии действует 15 дней. Туристы, получающие визу по прилету, в аэропорту Таиланда должны: Предъявить 700 USD наличными деньгами на человека. При наличии банковской карты, необходимо снять в банкомате (есть в аэропорту) 18,000 Бат. Предъявить билет с обратным вылетом из Таиланда. С 02.12.2010 введен минимальный размер денежных средств для въезда на территорию Таиланда (прилет в любой порт страны). Каждый турист должен иметь и по первому требованию предъявить сотрудникам таможни 700 долларов США или 600 евро на человека или 1500 долларов США или 1400 евро на семью. В случае, если денежные средства находятся на банковской карте, она должна быть международной; обязательна к предъявлению в случае запроса пограничной службы выписка со счета, тем не менее, пограничная служба имеет право потребовать предъявить наличные средства. При оформлении визы гражданам Республики Беларусь в Консульском отделе Посольства Таиланд также необходимо предоставлять финансовые гарантии (выписка с банковского счета или тревел чеки) из расчета на сумму 700 долларов США или 600 евро на человека или 1500 долларов США или 1400 евро на семью. а также необходимо предоставить следующие документы: Загранпаспорт. Обращаем внимание! Загранпаспорт для въезжающих в Таиланд должен быть действителен не менее ШЕСТИ месяцев со дня выезда из Таиланда, с другими сроками действия турист не будет впущен в страну. Продлённые паспорта граждан Украины действительны для въезда в Тайланд и для открытия визы в Консульстве Королевства Тайланд в Киеве. 1 анкета для оформления визы по прибытию (заполняется английскими буквами) 2 фото 4х6 (цветное). Можно сфотографироваться в аэропорту за 10 USD. Заполненная таможенная декларация (При наличии визы в паспорте заполняется только "аналог", при отсутствии визы в паспорте заполняются обе декларации). Туристический ваучер. Дети до 18 лет могут иметь свой проездной документ или должны быть вписаны в паспорт родителей. При наличии вписанных в паспорт родителя детей - должны быть вклеены фотографии детей с 5 лет и заверены печатью. Информируем вас о том, что с 27 сентября 2016 в два раза увеличивается стоимость визы по-прилету (on-arrival) для граждан некоторых стран с 1000 ТНВ до 2000 ТНВ (примерно 56 USD). Оплата принимается в батах, для этого Вам потребуется поменять валюту. Сумма взимается с детей любого возраста в размере эквивалентном 56 USD, независимо от того, вписаны они к родителям или имеют свой паспорт. На период с 1 декабря 2016 и по 28 февраля 2017 визовый сбор для Визы по прилету ( только туристические визы с однократным въездом) составит 1000 бат (примерно 30 USD). С 1 марта 2017 консульские и визовые сборы будут взыматься в прежнем размере. По стандартной схеме паспортный контроль проходят туристы с красными или синими общегражданскими заграничными паспортами. Туристы со служебными документами к стандартному обслуживанию не допускаются и должны действовать самостоятельно через Консульство Таиланда. Срок пребывания в Таиланде по любой категории визы, выданной консульским отделом Посольства королевства Таиланда в Украине, может быть пересмотрен пограничной службой Таиланда. Оформление визы в Консульстве Королевства Таиланд в Киеве Документы на оформление визы в консульстве Королевства Таиланд в Украине просьба передавать в визовый отдел, который находится по адресу: 03150 г. Киев ул. Большая Васильковская 63, оф. 2 Внимание!!! При отправке документов в визовый отдел, вместе с документами необходимо передавать опись передаваемых документов (паспорта, разрешения на выезд ребёнка, пенсионные удостоверения, свидетельства о смерти и т.д.) Необходимые документы: Загранпаспорт. Обращаем внимание! Загранпаспорт для въезжающих в Таиланд должен быть действителен не менее ШЕСТИ месяцев со дня выезда из Таиланда, с другими сроками действия турист не будетт впущен встрану. В паспорте должно быть 2 чистые странички для наклеивания визы. Дети до 18 лет могут иметь свой проездной документ или должны быть вписаны в паспорт родителей. На вписанных в паспорт родителей детей в возрасте от 5 до 18 должны быть вклеены и заверены печатью фотографии. Продлённые паспорта граждан Украины действительны для въезда в Тайланд и для открытия визы в Консульстве Королевства Тайланд в Киеве. Визовая анкета (заполняется на англ. языке). Если ребенок вписан в паспорт к одному из родителей, то его данные записываются в анкету родителя, к которому он вписан. Если у ребёнка свой проездной документ, на него заполняется отдельная анкета. Файл для загрузки: ВИЗОВАЯ АНКЕТА 1 фото, сделанное за последние 6 месяцев. Внимание! Фотография должна быть цветная, выполненная на белом фоне, форматом 3,5 см х 4,5 см для всех туристов включая детей. Справка с места работы (или учебы) с указанием должности, оклада и реквизитов фирмы - на английском языке (изначально выданная на англ.языке или заверенный в бюро переводов перевод c мокрой печатью бюро переводов). Для частных предпринимателей необходимо предоставить копию свидетельства о регистрации частного предприятия на английском языке (изначально выданная на англ.языке или заверенный в бюро переводов перевод c мокрой печатью бюро переводов). Справка из банка о состоянии личного счета туриста (сумма не менее 650 USD на человека на время поездки, или эквивалент даной суммы в любой другой валюте). Справка из банка о состоянии личного счета, открытого для ведения частной предпринимательской деятельности, не соответствует требованиям консульства. Для оформления многократной визы в справке сумма должна быть не менее 5700 USD на человека, а так же необходима выписка о движении средств по счёту за последние 6 месяцев с балансом от 5700 USD ежемесячно. Справка должна быть на английском языке (изначально выданная на англ.языке или заверенный в бюро переводов перевод c мокрой печатью бюро переводов). Доверенность от каждого туриста на подачу документов на визу и на получение визы (открыть бланк доверенности). Доверенность оформляется на имя менеджера компании Тез Тур Киев, который будет подавать документы. Данные менеджера мы укажем самостоятельно, вам заполнять их не нужно. Туристу в доверенности необходимо указать только свои данные и поставить свою подпись. Спонсорство. Если турист не предоставляет справку с места работы или справку из банка, то необходимо предоставить нотариальное спонсорское письмо, с указанием личных данных спонсора (с переводом на английский язык, заверенным печатью бюро переводов). В случае, если это муж и жена, достаточно предоставить копию свидетельства о браке. Спонсорское письмо должно быть нотариально заверено у нотариуса и переведено на английский язык, заверенным печатью бюро переводов. Опись передаваемых документов Дополнительно необходимы документы (для туристов, которые летят в Таиланд с детьми): Копия свидетельства о рождении ребенка (для несовершеннолетних). Копия разрешения на выезд ребёнка (если ребёнок едет с одним из родителей, или без родителей). Консульство имеет право требовать дополнительные документы. Сроки и стоимость оформления визы: Срок оформления визы - от 4-х до 5-ти рабочих дней. Срок действия визы – 90 дней, срок пребывания в стране - до 57 дней (на усмотрение пограничной службы Таиланда). * Стоимость оформления туристической визы в компании TEZ TOUR без личной явки в Консульство (с каждого туриста, независимо от возраста и наличия своего загранпаспорта): однократной – 50 USD; многократной - 210 USD. С 1 декабря 2016 и по 28 февраля 2017 визы (только туристические визы с однократным въездом), выданные Посольствами или Консульствами Таиланда, будут бесплатными! Стоимость оформления туристической визы с компанией TEZ TOUR, без личной явки в Консульство составит 10 USD за каждого туриста. С 1 марта 2017 консульские и визовые сборы будут взыматься в прежнем размере. Стоимость оформления туристической визы для посещения Королевства Тайланд в компании TEZ TOUR без личной явки в Консульство, включается в общий счёт на безналичную оплату заявки! Стоимость оформления включает в себя стоимость визы, консульский сбор, услуги по оформлению визы. Оплата осуществляется в гривнах по коммерческому курсу компании. * Консульский сбор с личным присутствием в Консульстве (с каждого туриста, независимо от возраста и наличия своего загранпаспорта): за однократную - 40 USD; за многократную - 200 USD. Внимание! Многократная виза открывается заранее только в Консульстве Таиланда в Украине. Консульство Королевства Таиланд в Украине: Адрес: пл.Спортивная,3 (ст.м. Дворец Спорта), Блок «Б» г. Киев, 01023 тел/факс: (044) 502 2983 http://thaiconsulate.kiev.ua Часы работы (приём документов и выдача): 10.00 - 18.00 (понедельник - пятница) Перерыв: 13.00 - 14.00 Посольство Украины в Королевстве Таиланд: Адрес: 87 All Seasons Place, CRC Tower, 33 Floor, Wireless Road, Lumpini, Patumwan, Bangkok, Thailand 10330 Тел.: (8 10 662) 685 32 16 Факс: (8 10 662) 685 32 17 E-mail: emb_th@mfa.gov.ua ukremb@thailand.truemail.co.th http://www.ukremb.or.th http://www.mfa.gov.ua/thailand/ Часы работы: 9.00 - 18.00 (понедельник - пятница) td align=/tdmailto:ukremb@thailand.truemail.co.th


Тетяна   17.02.2017 11:57

Доброго дня!В мене питання стосовно дії доручення на перевезення дитини. Батько зробив його із терміном дії 01.12.16 до 28.02.17. Чи можу я 26го лютого виїхати з дитиною (в Росію до батька).І чи при поверненні додому теж потрібно доручення,бо батько дитини залишиться в Росії. Дякую!

Модератор

Ви можете з тим дорученням виїхати в Росію,а там в будь якого нотаріуса зробити інше,по якому вїдете в Україну.


Оксана   13.02.2017 11:53

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, якщо день народження дитини 10 березня і виповнюється 14 років, можемо виїхати за кордон 9-11 березня і потім повернутись через тиждень без паспорта громадянина України, а за закордонним і за свідоцтвом про народження?

Модератор

Зверніться в прикордонну службу України 044 527 63 63


Лилия   13.02.2017 12:12

Доброго дня, скажіть, будь ласка, хочу племінницю взяти на відпочинок по туристичній путівці у Єгипет, племінниці 3 роки , які документи необхідно оформити.д якую.

Модератор

закордонний паспорт і нотаріально завірений дозвіл від батьків на поїздку дитини за кордон.


Галина    16.02.2017 13:44

Добрий день.Я проживаю в Італії легально разом з моїм сином йому 6 років(ходить в школу) він народився в Італії .Я недавно розлучилися Батько сина також проживає в Італії. Ми громадянини України син також. Батько не дає дозволу на виїзд дитини за кордон .Підкажіть будь-ласка я можу отримати рішення через Італійський суд?!обо Підкажіть.

Модератор

Конкретизуйте, будь ласка, Ваше запитання, звернувшись на «Національну гарячу лінію із протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів» за телефонами: 527 (безкоштовно для абонентів стільникового зв’язку) 0800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів)


Галина   16.02.2017 13:46

Доньці 16 років, маємо паспорти громадян України, проживаємо на території України. Чи потрібні які додаткові документи при поїдці в Крим у гості до родичів. Наприклад дозвіл батька (з чоловіком розлучена 13 років)?

Модератор

Вам бажано звязатися з прикордонною службою України 044 527 63 63


Юрій   13.02.2017 02:52

Доброго дня. Моя сім'я проживає в США- маємо зелену карту. На літні канікули дружина з дитиною планує відвідати Україну. я-чоловік залишаюся в США.Чи потрібне їм доручення від батька на вивіз дитини з України при поверненні в США?дитині 6 років. В кінці 2014 року вона була вписана в паспорт матері. чи потрібно дитині вклеювати нову фотографію?

Модератор

Дитині бажано зробити закордонний паспорт. Доручення від батька обовязкова.


Катя   14.02.2017 22:30

Доброго вечора!таке запитання!я хочу забрати дітей на відпочинок до родичів в Польщу!з чоловіком розведена,на даний час він перебуває у польщі,виїхати на Україну не може,бо чекає на карту побиту.Чи можна буде зробити дозвіл в нотаріуса у польщі,що він згідний щоб я їх привезла.І чи буде цей дозвіл Польський дійсний в Україні,і на границі? Чи потрібно в Україні цей дозвіл робити?

Модератор

Дозвіл можна зробити в українському посольстві в Польщі.


Эля   15.02.2017 19:40

Подскажите, с дочкой хотим летом ехать в Крым, а потом к папе в гости в Польшу. Папа наш пока еще на территории Украины, может ли он сейчас сделать разрешение на выезд для дочки в Крым и Польшу. Вписав все это в одно разрешение?

Модератор

Может,только указать в разрешении строк его действия .Указать там приблизительные даты прибывания детей за границей.Все это знает нотариус.


Назар   09.02.2017 14:02

а як що мені 17 років можу я сам поїхати за кордон наприклад в польщу? зробити загран паспорт і все остальне?

Модератор

Можете.


Леся   05.02.2017 01:12

Доброго вечора. Чоловік знаходиться в іншій країні і не може зробити дозвіл для дитини. А мені потрібно відкривати візу. якими способами можна взяти дозвіл? Наприклад чоловік може підтвердити по відеозвязку в інтернеті нотаріусу що він згоден на дозвіл чи потрібна присутність чоловіка в нотаріуса? Ще цікавить... якщо чоловік зробить дозвіл в Росії і передасть в Україну - дозвіл буде дійсний? ( у випадку останніх подій та відносин між країнами боїмось, що марно витратимо гроші , бо скажуть що недійсний) дякую. Чекаю на відповідь

Модератор

Він може звернутися в українське посольство в тій країні де він знаходиться.


Маркіян    08.02.2017 00:06

Доброї ночі .Підкажіть будь-ласка зараз мені 16 .Чи можу я сам перетнути кордон України щоб поїхати у Білорусь з новим українським паспортом карткою?

Модератор

Ні,ви можете перетинати білоруський кордон з українським паспортом.


Ірина   08.02.2017 15:49

Доброго дня, скажіть будь-ласка хочу їхати в Іспанію діти вписані в мій закордонний паспорт вік 13 і 7 років, чи випустять мене в Іспанію чи треба робити окремо паспорти дітям?

Модератор

Швидше за все вам треба робити закордонні паспорти дітям.


Людмила    04.02.2017 19:47

Добрий вечір! Моїй доньці 12 років, вона разом з моєю матір'ю хоче поїхати до Росії (город Тосно). Можна так їхати, без нас з чоловіком, тільки з бабусею?

Модератор

За умови ,що ви з чоловіком зробите нотаріально завірений дозвіл на вивіз дитини за кордон третьою особою.


Інна   12.01.2017 20:25

Скажіть будь - ласка, я з чоловіком громадяни України, виїхала на постійне місце проживання в США, наші діти народились в США і ми хочемо повернутись в гості до України. Які нам потрібні документи для дітей щоб перетинати границю?

Модератор

http://usa.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/rules


Алла    01.02.2017 04:35

Доброго дня! Підскажіть будь ласка в мене є дозвіл від колишнього чоловіка на вивіз дитини за кордон . виданний в квітні місяці 2016 року в ньому вказана країна в яку їду і місяць квітень 2016 по квітень 2018 . Це правда що розвід дійсний рік від тієї дати якою він виданий Це означає що до квітня ,2017 року чи все ж таки до 2018 року там де вказано в самому документі ? Дякую

Модератор

Конкретизуйте, будь ласка, Ваше запитання, звернувшись на «Національну гарячу лінію із протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів» за телефонами: 527 (безкоштовно для абонентів стільникового зв’язку) 0800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів)


павло   01.02.2017 15:22

Шановний пане модератор.Підкажіть будь ласка. При перетині Українсько-Російського кордону мамою з двома неповнолітніми дітьми (5-ти та 14-ти років) потрібно мати дві окремі нотаріальні згоди від батька на кожну дитину, чи достатньо однієї на двох дітей . Дякую.

Модератор

Достатньо однієї на двох.


Тетяна   06.02.2017 13:37

Добрий день.Підскажіть будь ласка які документи потрібні щоб повернутись до Італії матері з 3х річною дитиною,батько перебувае в Італії,в усіх членів родини є дозвіл на проживання в Італії.Чи потрібен дозвіл батька для виїзду?

Модератор

Обовязково.


інна   06.02.2017 14:41

Доброго дня,я(мама) хочу поїхати з дитиною 6 рочків в молдавію,які потрібно документи від батька на дозвіл вивезти дитину закордон

Модератор

Закордонні паспорт і нотаріально завірений дозвіл від батька на вивіз дитини.


Ірина   03.02.2017 09:45

Добрий день! Підскажіть будь ласка,я українка,зараз в Росії,тут народила дитину,зараз три місяці. Хочу їхати з чоловіком і дитиною в Україну. Чи достатньо буде свідоцтво про народження? Дякую.

Модератор

Якщо ви і ваш чоловік громадяни України і дитина теж,то свідоцтва буде достатньо.


Мар'яна   28.01.2017 21:52

доброго дня. підскажіть будь ласка чоловік в Польщі має карту побуту ми з дитиною (2 роки) хочем виїхати до нього я на роботу дитину в садочок які документи потрібно? Дякую

Модератор

Конкретизуйте, будь ласка, Ваше запитання, звернувшись на «Національну гарячу лінію із протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів» за телефонами: 527 (безкоштовно для абонентів стільникового зв’язку) 0800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів)


Наталя   26.01.2017 13:52

Доброго дня! Я з чоловіком і трирічною дитиною плануємо поїздку в Росію. Паспорти Українські. Які докуманти потрібні дитині?

Модератор

Свідоцтво про народження.


Володимир   28.01.2017 16:54

Я отримав паспорт громадянина України У 15 років Здав тепер на закорлоний На скільки років буде цей паспорт на 10 років?

Модератор

Так.


Ольга   25.01.2017 16:03

Доброго дня. В мене питання стосовно сина. Син мае 16 років. Вже отримав внутрішній паспорт України. Документи на закордонний паспорт він вже має право подати сам, чи обов'язково необхідна присутність батьків?

Модератор

Він це може зробити самостійно.


Аня   25.01.2017 00:21

Підскажіть будь ласка хочу поїхати в Москву з маленькою дитиною 4 місяці, мати одиночка, в свідотстві про народження тільки отчество батька, які потрібні документи?

Модератор

Ваш український паспорт,свідоцтво про народження дитини.Ще проконсультуйтеся за номером 0800-213-103.Це безоплатна вторинна правова допомога.


Додайте свій коментар

Ваше ім'я*

Повідомлення*


Введіть текст з малюнка*

« Повернутися назад

За підтримки:
Головна   |   Про нас   |   Інформація по країнах   |   Адреси посольств та консульств   |   Часті запитання   |   Контакти
Корисне  |  Інформаційні матеріали ЦКМ   |  Статті  © 2005-2017 Всі права збережено www.migrantinfo.org.ua, Інформація для мігрантів.
Розроблено AbcSite. Підтримка проекту IOM-Ukraine.