Пошук по сайту:                    У базі 1167 записів.
Стартова » База даних по країнам » Росія » Перетин кордону України з дітьми

Росія

 


Перетин кордону України з дітьми

Які документи потрібні для перетину кордону неповнолітніми громадянами?

Відповідь: При перетині державного кордону неповнолітнього громадянина Російської Федерації наступний спільно хоча б з одним з батьків може виїжджати з Російської Федерації за своїм закордонним паспортом або будучи вписаним, в закордонний паспорт одного з батьків, при цьому для дітей у віці з 6 років обов'язкове фотокартка дитини.

Порядок вписання дітей в закордонні паспорти батьків визначений Інструкцією про порядок оформлення і видачі паспортів громадянам України для виїзду з Російської Федерації і в'їзду до Російської Федерації, затвердженої наказом МВС Росії від 26 травня 1997 р. N 310.

У держави-учасниці Співдружності Незалежних Держав, з якими Росія має відповідні міжурядові угоди про взаємні поїздки громадян (Білорусь, Україна, Казахстан, Молдова, Вірменія), діти до 14 років можуть виїжджати за свідоцтвами про народження з підтвердженням наявності громадянства РФ (Указ Президента РФ від 3 листопада 2006 р. N 1226 «Про внесення змін до положення про порядок розгляду питань громадянства РФ, затверджене Указом Президента РФ від 14 листопада 2002 N1325»), а старше 14 років-за паспортами громадянина Російської Федерації.

При проходженні неповнолітнього громадянина Росії через державний кордон Російської Федерації спільно з одним із батьків, згода другого з батьків не потрібна, якщо від нього в прикордонні органи не надходило заяви про свою незгоду на виїзд з Російської Федерації своїх дітей *. Наявність будь-яких додаткових документів, що підтверджують ступінь споріднення, не передбачено.

Разом з тим, прикордонним органам ФСБ Росії під час здійснення прикордонного контролю надано право проводити опитування осіб, які прямують через кордон, і мотивоване запитувати у них додаткові документи (п.п. 7,8,9 Постанови Уряду Російської Федерації від 2 лютого 2005 р. N 50 «Про порядок застосування засобів і методів контролю при здійсненні пропуску осіб, транспортних засобів, вантажів, товарів і тварин через державний кордон Російської Федерації»).

У випадку, якщо один з батьків, усиновителів, опікунів або піклувальників заявить про свою незгоду на виїзд з Російської Федерації неповнолітнього громадянина Російської Федерації, питання про можливість його виїзду з Російської Федерації вирішується в судовому порядку.

Правила подачі заяви про незгоду на виїзд з Російської Федерації неповнолітнього громадянина Російської Федерації затверджені постановою Уряду Російської Федерації від 12 травня 2003 р. N 273.

У випадку, якщо неповнолітній громадянин Росії виїжджає з Російської Федерації без супроводу батьків, усиновителів, опікунів або піклувальників, він повинен мати при собі крім паспорта нотаріально оформлена згода названих осіб на виїзд неповнолітнього громадянина Російської Федерації із зазначенням строку виїзду і держави (держав), яке (які) він має намір відвідати. При цьому достатньо згоди одного з батьків, якщо від другого з батьків не надходило заяви про його незгоду на виїзд своїх дітей.

Відповідно ст. 147 «Сімейного кодексу Російської Федерації» від 29 грудня 1995 р. N 223-ФЗ дітям, які знаходяться на повному державному утриманні у виховних закладах, установах соціального захисту населення та інших аналогічних установах, опікуни (піклувальники) не призначаються. Виконання їх обов'язків покладається на адміністрацію цих установ. При виїзді груп таких дітей за кордон, крім документів, що засвідчують особу передбачених відповідними угодами, необхідно нотаріально завірена згода від адміністрації дитячої установи на ім'я відповідальної особи (старшого групи). Такі згоди можуть видаватися на кожну дитину окремо або з додатком списку тих, що виїжджають дітей підписаного посадовою особою адміністрації дитячої установи.

Відповідно до ст. ст. 1 і 37 «Основи законодавства України про нотаріат» від 11 лютого 1993 р. N 4462-I (зі змінами від 30 грудня 2001 р., 24 грудня 2002, 8, 23 грудня 2003, 29 червня, 22 серпня , 2 листопада 2004 р.) у разі відсутності у населеному пункті нотаріуса нотаріальні дії вчиняють посадові особи органів виконавчої влади, уповноважені на вчинення цих дій, порядок реалізації даного положення визначено Інструкцією про порядок вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів виконавчої влади, затвердженої в Мін'юсті Росії 19 березня 1996

На підставі ст. 185 п. 3 ч. 2 «Цивільного кодексу Російської Федерації» правом здійснювати нотаріальні дії, наділені командири (начальники) військових частин, з'єднань, військових установ або закладів, у разі відсутності у населеному пункті дислокації нотаріуса.

Нотаріальні дії від імені Російської Федерації на території інших держав здійснюють посадові особи консульських установ Російської Федерації, уповноважені на вчинення цих дій.

Відповідно до ст. 13 «Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах», підписаної в м. Мінську 22 січня 1993 (зі змінами від 28 березня 1997 р.), документи, які на території однієї з Договірних Сторін виготовлені і засвідчені установою або спеціально на те уповноваженою особою в межах їх компетенції і за встановленою формою та скріплені гербовою печаткою, приймаються на територіях інших Договірних Сторін без будь-якого спеціального посвідчення. Документи, які на території однієї з Договірних Сторін розглядаються як офіційні документи, користуються на територіях інших Договірних Сторін доказовою силою офіційних документів. Цю конвенцію підписали наступні держави-учасниці СНД: Вірменія, Білорусія, Казахстан, Киргизія, Молдова, Росія, Таджикистан, Грузія. З урахуванням викладеного, згоди батьків, завірені нотаріусами на територіях вказаних держав, вважати дійсними.

Додайте свій коментар

Ваше ім'я*

Повідомлення*


Введіть текст з малюнка*

« Повернутися назад

За підтримки:
Головна   |   Про нас   |   Інформація по країнах   |   Адреси посольств та консульств   |   Часті запитання   |   Контакти
Корисне  |  Інформаційні матеріали ЦКМ   |  Статті  



© 2005-2017 Всі права збережено www.migrantinfo.org.ua, Інформація для мігрантів.
Розроблено AbcSite. Підтримка проекту IOM-Ukraine.