Пошук по сайту:                    У базі 1163 записів.
Стартова » База даних по країнам » Угорщина » Угорські паспорти для українців.

Угорщина

 


Угорські паспорти для українців.

Угорці, що мешкають у Закарпатській області, з 2011 року активно звертаються до угорського консульства із проханням видати паспорт громадянина Угорщини.

Подвійне громадянство в Україні заборонене законом, однак це не зупиняє етнічних угорців, а також їхніх родичів отримувати другий паспорт.

Цей процес став більш помітним після того, як із 1 січня набули чинності поправки до закону про громадянство, ухвалені угорським парламентом. Тепер закордонні угорці можуть отримати паспорт за спрощеною процедурою.

Умови для отримання громадянства мінімальні: несудимість, базове знання угорської мови чи угорське походження. Причому поняття "походження" дуже умовне: достатньо, щоб хтось із найближчих родичів народився на території, що належала Угорщині до 1920 року або у воєнний період (1938-45). Тому і архіви зараз просто завалені заявами від шукачів свого коріння.

Міністерство закордонних справ України поки що не робило ніяких заяв з приводу ситуації, що склалася із отриманням громадянства Угорщини жителями Закарпатської області.
Закарпатський політолог Віктор Пащенко каже, що у цій ситуації є очевидним порушення законодавства України. Але покарати "подвійних громадян" досить складно, бо позбавлення українського паспорта - дуже довга судова процедура.

До того ж, ті, хто отримує паспорт іншої держави, не розголошують цієї інформації, а консульські установи так само не передають ці відомості державним органам України.

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/2011/02/110209_hungary_ukr_oh.shtml


Додайте свій коментар

Ваше ім'я*

Повідомлення*


Введіть текст з малюнка*

« Повернутися назад

За підтримки:
Головна   |   Про нас   |   Інформація по країнах   |   Адреси посольств та консульств   |   Часті запитання   |   Контакти
Корисне  |  Інформаційні матеріали ЦКМ   |  Статті  © 2005-2017 Всі права збережено www.migrantinfo.org.ua, Інформація для мігрантів.
Розроблено AbcSite. Підтримка проекту IOM-Ukraine.